Wiadomości drogowe  RSS
ZDiM w Lublinie z nagrodą za przetarg

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie otrzymał statuetkę Kryształy Przetargów Publicznych 2019 dla najlepszego zamawiającego w kategorii „Infrastruktura drogowo-komunikacyjna”.


Tagi: Lublin
Źródło: edroga.pl

Uspokojenie ruchu na "obwodnicy" Targówka

#zrodlo

Przebudowa „obwodnicy” Targówka dobiega końca. Podczas wykonywanych prac wprowadzono szereg rozwiązań uspokajających ruch. Mają one poprawić bezpieczeństwo pieszych, co od kilku lat jest priorytetem w stolicy.


Źródło: edroga.pl

Bydgoszcz: przebudowa ronda Kujawskiego

#zrodlo

Rozpoczęły się pierwsze prace przy podbudowach wokół ronda Kujawskiego w Bydgoszczy. Na centralnej wyspie również będzie montowany szereg rozjazdów. Bardzo dużo prac wykonywanych jest przy uzbrojeniu podziemnym.


Źródło: edroga.pl

Zerwanie kontraktu na obwodnicę Wałcza

GDDKiA odstąpiła od umów na budowę obwodnicy Wałcza w ciągu S10 i rozbudowę węzła drogowego Szczecin Kijewo na połączeniu A6 i DK10 z firmą Energopol Szczecin S.A. Jeszcze w tym roku planuje ogłosić nowe postępowania na dokończenie tych inwestycji.


Tagi: Kia, GDDKiA
Źródło: edroga.pl

S7 Lotnisko - Lesznowola z ofertami

#zrodlo

GDDKiA otworzyła oferty w przetargu na kontynuację projektowania i budowę południowego wylotu z Warszawy, czyli drogi ekspresowej S7 na odcinku od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do węzła Lesznowola (z węzłem). Oferty złożyło 8 firm i konsorcjów. Wszystkie przekraczają budżet zamawiającego o co najmniej 120 mln zł.


Tagi: Kia, GDDKiA
Źródło: edroga.pl

Wyższe kary za parkowanie bez biletu w Poznaniu

Poznańscy radni zgodzili się na podniesienie opłat za pozostawienie samochodu w Strefie Płatnego Parkowania (SPP) bez ważnego biletu. Będzie ona zbliżona do tych za jazdę bez ważnego biletu w pojazdach komunikacji miejskiej i wyniesie 200 zł.


Źródło: edroga.pl

Nowa kładka w Bydgoszczy coraz bliżej

Trwa budowa nowej estakady ciepłowniczej z kładką pieszo-rowerową, która połączy Czyżkówko i Jachcice na wysokości ul. Jednostronnej i Świekatowskiej. W czwartek, 17 października br. planowane jest posadowienie około 100-tonowej konstrukcji nośnej estakady.


Źródło: edroga.pl

Podbudowa na obwodnicy Morawicy

Rozpoczyna się kolejny etap budowy obwodnicy Morawicy w ciągu drogi krajowej nr 73. Wykonany został pierwszy odcinek próbny podbudowy bitumicznej, a to oznacza, że wkrótce wykonawca rozpocznie pierwsze roboty bitumiczne czyli układanie warstwy podbudowy na jezdni wschodniej.


Tagi: Olej
Źródło: edroga.pl

Będzie tunel pod torami w Łańcucie

Tunel pod torami zastąpi dotychczasowy - mocno obciążony ruchem - jednopoziomowy przejazd w ciągu ul. Podzwierzyniec. Zaplanowano także budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877. List intencyjny w tej sprawie podpisał marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałek Ewa Draus oraz członek zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Piotr Majerczak. Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy na realizację inwestycji.


Tagi: Olej
Źródło: edroga.pl

Bezpieczniej na drogach Katowic

#zrodlo

Wydział Transportu Urzędu Miasta Katowice, na podstawie danych uzyskanych z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, przygotował dokument „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego w Katowicach”, a także opublikował wnioski płynące z funkcjonowanie strefy tempo 30. Wniosek płynący z obu lektur jest taki sam - katowickie drogi są coraz bezpieczniejsze.


Tagi: Policja
Źródło: edroga.pl

Poznań: remont jezdni ulicy Żegrze

14 października rozpoczął się remont nawierzchni jezdni na Górnym Tarasie Rataj. Inwestycja ma poprawić komfort i bezpieczeństwo podróżowania samochodami.


Źródło: edroga.pl

Radom: kolej na ulicę Szydłowiecką

Jedyna droga powiatowa na terenie Radomia, która dotychczas miała nawierzchnię gruntową, teraz ma już asfaltową jezdnię z chodnikiem, ciągiem pieszo-rowerowym, kanalizacją i oświetleniem. Mowa o całej ulicy Małcużyńskiego na radomskich Kończycach, która została otwarta trzy tygodnie przed terminem. Wkrótce kolej na ulicę Szydłowiecką.


Tagi: Olej
Źródło: edroga.pl

Zbadają napełnienie parkingów w Toruniu

#zrodlo

15 października rusza badanie funkcjonowania obszarów parkingowych w Toruniu. Będzie ono realizowane na zlecenie Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia i potrwa do końca października. Pod lupą będą parkingi w centrum miasta i jego bliskim sąsiedztwie.


Źródło: edroga.pl

Gdańsk: nocne badania mostu wantowego

#zrodlo

Z 15 na 16 października w godz. od 1:00 do 4:00 wykonywane będą badania diagnostyczne mostu wantowego im. Jana Pawła II nad rzeką Martwą Wisłą w ciągu ul. Sucharskiego. Ruch będzie ograniczony do jednego pasa w każdym kierunku. Przez godzinę od 2:00 do 3:00 ze względu na wymaganą dużą dokładność pomiarów obiekt zamknięty będzie całkowicie.


Źródło: edroga.pl

Współpraca przy budowie wiaduktu w Mielcu

PKP Polskie Linie Kolejowe przyłączą się do budowy wiaduktu nad linią kolejową L25 w Mielcu. PLK dołącza więc do porozumienia zawartego w czerwcu przez samorządy miasta, powiatu i województwa, które ustalało podział zadań i kompetencji przy budowie obiektu.


Tagi: Olej
Źródło: edroga.pl

Badania podłoża przed budową dróg

Pierwsze wytyczne GDDKiA dotyczące badań geologicznych pojawiły się w 1998 roku. Instrukcja ta obowiązywała przez prawie 20 lat. W 2015 roku zarządzenie Generalnego Dyrektora zmieniło podejście do wykonywania badań. W międzyczasie pojawiły się też szczegółowe wymagania. Natomiast - w ramach programu RID – przez konsorcjum PIG-PIB, AGH oraz PW został zrealizowany projekt „Nowe wytyczne wykonywania badań podłoża na potrzeby budownictwa drogowego”. Od 27 czerwca br. jest to dokument obowiązujący, wprowadzony przez , dla inwestycji, dla których są ogłaszane przetargi.


Tagi: Kia, GDDKiA
Źródło: edroga.pl

Lublin: ul. Choiny po przebudowie

Ulica Choiny w Lublinie została przebudowana. Powstało unikalne rondo w kształcie biszkopta, pętla i zajezdnia autobusowo-trolejbusowa, parking typu Park&Ride, usprawniono też ruch na istniejących skrzyżowaniach. 10 października na ul. Choiny została wprowadzona stała organizacja ruchu. Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie otrzymał decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego miasta Lublin pozwalającą na użytkowanie zadania.


Tagi: Lublin, Olej
Źródło: edroga.pl

Obwodnica Kolbuszowej i Werynii już otwarta

Można już jeździć nową drogą, która biegnie w ciągu drogi wojewódzkiej 875 i stanowi obwodnicę Kolbuszowej oraz Werynii od strony północnej. Inwestycja kosztowała ponad 52 mln złotych, a jej długość to ponad 6 kilometrów.


Źródło: edroga.pl

Drugi ZRID na pomorski odcinek S6

Wojewoda pomorski wydał kolejną, drugą już zgodę na realizację inwestycji drogowej dla odcinka drogi ekspresowej S6 Chwaszczyno - Gdynia. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.


Tagi: Olej
Źródło: edroga.pl

Obwodnica Wolbromia coraz bliżej

Obwodnica Wolbromia – inwestycja, na którą od lat czekają zarówno mieszkańcy miasta, jak i kierowcy przejeżdżający przez powiat olkuski – jest coraz bliżej ukończenia.


Źródło: edroga.pl

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami