Wiadomości drogowe  RSS
Gdańsk: na długi weekend fragment ul. Wajdeloty będzie deptakiem

#zrodlo

W długi weekend od 11 do 14 czerwca fragment ul. Wajdeloty stanie się deptakiem. Odcinek od ronda im. Güntera Grassa do ul. Grażyny będzie wyłączony z ruchu pojazdów, dzięki czemu restauratorzy będą mogli wykorzystać przestrzeń do wystawienia tam ogródków gastronomicznych. To pilotażowa zmiana. O tym czy zostanie wprowadzona także na czas wakacji zdecydują mieszkańcy.

Źródło: edroga.pl

Łódź: wiosenne porządki

#zrodlo

Zakończyło się pozimowe sprzątanie miasta, 14 firm, z którymi samorząd ma podpisane umowy, sprzątnęło łącznie 2 mln metrów kw. powierzchni oraz 550 dróg publicznych i 260 dróg wewnętrznych. Porządki obejmowały usuwanie piachu, liści, śmieci z ulic, chodników, ścieżek rowerowych a także mechaniczne mycie ulic. Z uwagi na mniejsze natężenie ruchu nieco łatwiejsze było czyszczenie jezdni. Ale w wielu miejscach, z uwagi na prowadzone inwestycje w pobliżu pasów jezdni, konieczne było ponowne sprzątanie.

Źródło: edroga.pl

Warszawa: nowe oświetlenie


Do końca 2022 r. na wszystkich głównych ulicach Warszawy pojawi się nowe oświetlenie LED. Będzie jaśniej i bezpieczniej, a koszty energii zmniejszą się trzykrotnie. Nowoczesne latarnie będą także o wiele bardziej przyjazne dla środowiska.

Tagi: Warszawa
Źródło: edroga.pl

Warszawa: zmiany w zakresie parkowania (2)

#zrodlo

Jagiellońska, Wileńska, Ludna, Odyńca czy Sokratesa to ulice, które niedługo dołączą do Górczewskiej, Madalińskiego, Pięknej czy Bonifraterskiej. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przenosi tam parkowanie na jezdnię lub do zatok. Takie zmiany muszą być stałe, bo świat po pandemii będzie inny niż ten, który znamy.

Tagi: Warszawa
Źródło: edroga.pl

Na moście w Siekierkach praca wre

#zrodlo

To będzie brama do rowerowego pogranicza, wrota do wypoczynku na łonie unikalnej przyrody Pomorza Zachodniego. Postępuje modernizacja mostu Siekierki– Neurüdnitz. Wykonano już prace rozbiórkowe, prowadzone są roboty antykorozyjne i malowanie. Mimo pandemii koronawirusa projekt jest kontynuowany, gdyż w ocenie marszałka Olgierda Geblewicza, to właśnie inwestycje publiczne powinny być wciąż kołem zamachowym lokalnej gospodarki.

Źródło: edroga.pl

Katowice stawiają na bezpieczeństwo

#zrodlo

W lipcu ubiegłego roku doszło do śmiertelnego wypadku na torowisku tramwajowym wzdłuż ul. 1 Maja na wysokości Uniwersytetu Ekonomicznego. Wraz z Komendą Miejską Policji w Katowicach oraz spółką Tramwaje Śląskie przeprowadzono analizę możliwości miejscowego zawężenia obydwu jezdni ul. 1 Maja oraz wyznaczenia przejść dla pieszych. Od dzisiaj Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach w tym rejonie wdraża nową organizację ruchu, a także zamontuje doświetlenie, które poprawi bezpieczeństwo pieszych.

Źródło: edroga.pl

Warszawa: dezynfekcja miasta

#zrodlo

Do 21 kwietnia, Warszawa zdezynfekowała blisko 400 tys. m2 powierzchni - ok. 1200 km ulic, 1108 wiat przystankowych. Koszt ozonowania miasta od początku kwietnia wyniósł już niemal 280 tys. zł. Dezynfekcji poddawane są miejsca, w których przemieszcza się dużo ludzi.

Tagi: Warszawa
Źródło: edroga.pl

Są chętni do budowy S1 od Dankowic do Bielska-Białej

#zrodlo

GDDKiA otworzyła oferty w przetargu na budowę trzeciego, ponad 12-kilometrowego odcinka, drogi ekspresowej S1.


Tagi: Kia, GDDKiA
Źródło: edroga.pl

Lublin: zmiany organizacji ruchu


Ul. Janowska i chodnik pod wiaduktem kolejowym zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu od 22 kwietnia, od godz. 8.00 do 24 kwietnia, do godz. 18.00.

Tagi: Lublin, Olej
Źródło: edroga.pl

Remont wiaduktu nad torami kolejowymi w Sopocie

#zrodlo

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że w piątek, 20 marca 2020 r. rozpocznie się trzeci, ostatni etap remontu wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu alei Niepodległości w Sopocie.


Tagi: Olej
Źródło: edroga.pl

Umowa na kontynuację S5 Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ

#zrodlo

GDDKiA podpisała umowę, która umożliwi dokończenie prac budowlanych na odcinku drogi S5 na południe od Bydgoszczy. Niebawem rozpoczną się prace budowlane.


Tagi: Kia, GDDKiA
Źródło: edroga.pl

Bydgoszcz: przebudowa ulicy Kruszwickiej

#zrodlo

W Bydgoszczy nastąpiło przekazanie placu budowy przy ul. Kruszwickiej, wzdłuż której powstaną drogi rowerowe. Ta inwestycja, wraz z budową ścieżki na ul. Focha, poprawi spójność dróg rowerowych w centrum Bydgoszczy.


Źródło: edroga.pl

Obwodnica Wąchocka z Programem Inwestycji

W Wąchocku podpisany został Program Inwestycji dla obwodnicy tego miasta. To oznacza, że inwestycja w ciągu drogi krajowej nr 42 ma zapewnione finansowanie, co otwiera drogę do przygotowania dokumentacji przetargowej.


Źródło: edroga.pl

Ograniczenia w ruchu na polskiej granicy

#zrodlo

W związku z zagrożeniem epidemicznym od 15 marca został ograniczony ruch na polskiej granicy. Granicę z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Został też całkowicie zawieszony ruch graniczny na niektórych przejściach granicznych z Rosją, Białorusią i Ukrainą.


Źródło: edroga.pl

Pozimowe sprzątanie ulic w Poznaniu

Do połowy kwietnia zostanie oczyszczonych 500 km jezdni, ponad 120 km dróg rowerowych i 813 tysięcy metrów kwadratowych chodników.


Źródło: edroga.pl

Tarcze na Bródnie już pod ziemią

Jeszcze rozruch i testy, a potem start – Anna i Maria są już pod ziemią. Głowice tarczy TBM, ważące 415 ton każda, zostały opuszczone do szybu startowego na stacji C21 na budowie II linii metra na Bródnie.


Źródło: edroga.pl

Prace na skrzyżowaniu ulic Górczewskiej i Płockiej

Warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich pracują przy przebudowie ul. Górczewskiej, nieopodal nowej stacji II linii metra Młynów. Od soboty, 14 marca, od godz. 7.00 zamknięte dla ruchu będzie skrzyżowanie ul. Płockiej i Górczewskiej. Planowane są zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.


Źródło: edroga.pl

Rozbiórka wiaduktu w Brynowie

W piątek, 13 marca, rusza rozbiórka wiaduktu kolejowego w Brynowie. Prace potrwają do 30 marca i w tym okresie zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.


Tagi: Olej
Źródło: edroga.pl

Kraków: Grzegórzki i Zabłocie połączy kładka

Kraków wspólnie z PKP PLK zamierza wybudować kładkę pieszo-rowerową, łączącą Grzegórzki z Zabłociem, przy powstającym moście kolejowym. Gmina Miejska Kraków przeznaczy na ten cel z budżetu ok. 70 mln zł. O tym czy finansowanie inwestycji zostanie zapewnione zdecydują miejscy radni.


Tagi: Olej
Źródło: edroga.pl

Kolejny ZRID na mazowiecki odcinek S7

Wojewoda mazowiecki wydał kolejną decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Tym razem dotyczy ona odcinka drogi ekspresowej S7 Napierki - Mława. Wcześniej taką decyzję uzyskały trzy odcinki S7: Strzegowo - Pieńki, Pieńki - Płońsk oraz Mława - Strzegowo, na których trwają już prace budowlane. Niebawem roboty ruszą również na odcinku Napierki - Mława.


Tagi: Olej
Źródło: edroga.pl

reklama


Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami