Wiadomości drogowe  RSS
Lublin: Nowoczesny Dworzec Metropolitalny


Dzięki funduszom europejskim w Lublinie powstanie nowoczesny dworzec, który stanie się centrum komunikacyjnym regionu. Inwestycja powstanie pomiędzy ulicami Młyńską, Gazową i Dworcową. 24 września władze Lublina i Województwa Lubelskiego podpisały umowę o dofinansowanie tej inwestycji. Dokument sygnowali Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin oraz Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego. Wartość projektu to około 300 mln zł, z czego ponad 173 mln zł stanowią środki unijne.

Tagi: Aro, Lublin
Źródło: edroga.pl

InfraBIM 2020 V4 Expo & Multi-Conference


InfraBIM 2020 V4 Expo & Multi-Conference to najważniejsze wydarzenie BIM w Europie Środkowo-Wschodniej. Cyfryzacja branży budowlanej jest już faktem. Budownictwo 4.0 było głównym tematem najważniejszego wydarzenia BIM w Europie Środkowo-Wschodniej, czyli infraBIM 2020 V4 Expo & Multi-Conference, któremu patronat udzieliła Edroga.pl. Ze względu na pandemię zdecydowano o zmianie majowego terminu na dni 13-16 października 2020 roku. Wykorzystując możliwości techniczne oraz pełnię kompetencji i kreatywności, zrealizowano wydarzenie, które nawet w wersji online było znacznie ciekawsze od wielu innych mu podobnych. Udało się osiągnąć światowy poziom, zarówno pod względem organizacyjnym jak i merytorycznym. Dodatkowo towarzyszyło mu powstanie pierwszego wideo kanału informacyjnego w postaci infraSTUDIO.

Źródło: edroga.pl

Nabór na studia podyplomowe Eksploatacja i Utrzymanie Dróg

#zrodlo

Obecnie trwa rekrutacja na VI edycję Studiów Podyplomowych Eksploatacja i Utrzymanie Dróg na Politechnice Warszawskiej. Studia Podyplomowe Technologia Budowy Dróg organizowane są przez Zespół Technologii Materiałów i Nawierzchni Drogowych na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Celem studiów jest dostarczenie uczestnikom wiedzy z zakresu technologii budowy dróg, technologii materiałów drogowych, projektowania konstrukcji nawierzchni, przepisów prawnych w realizacji i odbiorze robót. Adresatami studiów są osoby posiadające wykształcenie wyższe, związane zawodowo z tematyką inżynierii materiałów drogowych, technologii nawierzchni oraz inżynierii budowy dróg. Absolwenci otrzymują dyplom ukończenie Studiów Podyplomowych w Politechnice Warszawskiej.

Źródło: edroga.pl

Warszawa: już wkrótce remont wiaduktów Trasy Łazienkowskiej


Po 46 latach użytkowania czas na gruntowną przebudowę wysłużonych wiaduktów Trasy Łazienkowskiej w rejonie parku Agrykola. Remont będzie przeprowadzany etapami i może potrwać ponad 2 lata.

Tagi: Warszawa
Źródło: edroga.pl

Warszawa ozonuje ulice

#zrodlo

Ozonowanie ulic to skuteczny i bezpieczny sposób walki z koronawirusem. Od początku kwietnia przeprowadzono ponad 100 akcji dezynfekcyjnych obejmujących najważniejsze miejskie przestrzenie i ulice.

Tagi: Warszawa
Źródło: edroga.pl

Łódź: nowe buspasy


We wrześniu na łódzkich drogach pojawiły się nowe buspasy i trampasy. Każdy z nich został przeanalizowany, aby sprawdzić jakie przyniosły korzyści.

Źródło: edroga.pl

Edukacja na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych


W dniu 8 października CUPT zawarł z Ministrem Infrastruktury, Sekretariatem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego umowę o dofinansowanie unijne na działania edukacyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych i ograniczenia nadmiernej prędkości pojazdów.

Tagi: Mini
Źródło: edroga.pl

Praktyczna wiedza dla drogowców

#zrodlo

Praktyczną i niezwykle przydatną publikację dla branży drogowej przygotowała spółka ORLEN Asfalt Sp. z o. o. Książkę „Mieszanki i nawierzchnie z ORBITON HiMA” można bezpłatnie zamówić lub pobrać na stronie orbiton.pl. Blisko 180-stronicowe opracowanie to kompendium wiedzy na temat stosunkowo młodego produktu na rynku drogowym, jakim są asfalty wysokomodyfikowane typu HiMA. Wprawdzie handlowo w Polsce asfalty ORBITON HiMA dostępne są od 2014 r., to wciąż drogownictwo poznaje ich właściwości, a także zasady prawidłowej aplikacji i wyboru optymalnego miejsca zastosowania.

Tagi: Aplikacja
Źródło: edroga.pl

Gdańsk: na długi weekend fragment ul. Wajdeloty będzie deptakiem

#zrodlo

W długi weekend od 11 do 14 czerwca fragment ul. Wajdeloty stanie się deptakiem. Odcinek od ronda im. Güntera Grassa do ul. Grażyny będzie wyłączony z ruchu pojazdów, dzięki czemu restauratorzy będą mogli wykorzystać przestrzeń do wystawienia tam ogródków gastronomicznych. To pilotażowa zmiana. O tym czy zostanie wprowadzona także na czas wakacji zdecydują mieszkańcy.

Źródło: edroga.pl

Parkingi nadmorskie w sezonie letnim 2020


Od 1 lipca do 31 sierpnia osoby dojeżdżające na plażę samochodem będą mogły zostawić samochód na jednym z nadmorskich parkingów. Będziemy zachęcać do płatności za pomocą karty płatniczej.

Źródło: edroga.pl

Łódź: wiosenne porządki

#zrodlo

Zakończyło się pozimowe sprzątanie miasta, 14 firm, z którymi samorząd ma podpisane umowy, sprzątnęło łącznie 2 mln metrów kw. powierzchni oraz 550 dróg publicznych i 260 dróg wewnętrznych. Porządki obejmowały usuwanie piachu, liści, śmieci z ulic, chodników, ścieżek rowerowych a także mechaniczne mycie ulic. Z uwagi na mniejsze natężenie ruchu nieco łatwiejsze było czyszczenie jezdni. Ale w wielu miejscach, z uwagi na prowadzone inwestycje w pobliżu pasów jezdni, konieczne było ponowne sprzątanie.

Źródło: edroga.pl

Warszawa: nowe oświetlenie


Do końca 2022 r. na wszystkich głównych ulicach Warszawy pojawi się nowe oświetlenie LED. Będzie jaśniej i bezpieczniej, a koszty energii zmniejszą się trzykrotnie. Nowoczesne latarnie będą także o wiele bardziej przyjazne dla środowiska.

Tagi: Warszawa
Źródło: edroga.pl

Warszawa: zmiany w zakresie parkowania (2)

#zrodlo

Jagiellońska, Wileńska, Ludna, Odyńca czy Sokratesa to ulice, które niedługo dołączą do Górczewskiej, Madalińskiego, Pięknej czy Bonifraterskiej. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przenosi tam parkowanie na jezdnię lub do zatok. Takie zmiany muszą być stałe, bo świat po pandemii będzie inny niż ten, który znamy.

Tagi: Warszawa
Źródło: edroga.pl

Na moście w Siekierkach praca wre

#zrodlo

To będzie brama do rowerowego pogranicza, wrota do wypoczynku na łonie unikalnej przyrody Pomorza Zachodniego. Postępuje modernizacja mostu Siekierki– Neurüdnitz. Wykonano już prace rozbiórkowe, prowadzone są roboty antykorozyjne i malowanie. Mimo pandemii koronawirusa projekt jest kontynuowany, gdyż w ocenie marszałka Olgierda Geblewicza, to właśnie inwestycje publiczne powinny być wciąż kołem zamachowym lokalnej gospodarki.

Źródło: edroga.pl

Katowice stawiają na bezpieczeństwo

#zrodlo

W lipcu ubiegłego roku doszło do śmiertelnego wypadku na torowisku tramwajowym wzdłuż ul. 1 Maja na wysokości Uniwersytetu Ekonomicznego. Wraz z Komendą Miejską Policji w Katowicach oraz spółką Tramwaje Śląskie przeprowadzono analizę możliwości miejscowego zawężenia obydwu jezdni ul. 1 Maja oraz wyznaczenia przejść dla pieszych. Od dzisiaj Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach w tym rejonie wdraża nową organizację ruchu, a także zamontuje doświetlenie, które poprawi bezpieczeństwo pieszych.

Źródło: edroga.pl

Warszawa: dezynfekcja miasta

#zrodlo

Do 21 kwietnia, Warszawa zdezynfekowała blisko 400 tys. m2 powierzchni - ok. 1200 km ulic, 1108 wiat przystankowych. Koszt ozonowania miasta od początku kwietnia wyniósł już niemal 280 tys. zł. Dezynfekcji poddawane są miejsca, w których przemieszcza się dużo ludzi.

Tagi: Warszawa
Źródło: edroga.pl

Są chętni do budowy S1 od Dankowic do Bielska-Białej

#zrodlo

GDDKiA otworzyła oferty w przetargu na budowę trzeciego, ponad 12-kilometrowego odcinka, drogi ekspresowej S1.


Tagi: Kia, GDDKiA
Źródło: edroga.pl

Lublin: zmiany organizacji ruchu


Ul. Janowska i chodnik pod wiaduktem kolejowym zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu od 22 kwietnia, od godz. 8.00 do 24 kwietnia, do godz. 18.00.

Tagi: Lublin, Olej
Źródło: edroga.pl

Remont wiaduktu nad torami kolejowymi w Sopocie

#zrodlo

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że w piątek, 20 marca 2020 r. rozpocznie się trzeci, ostatni etap remontu wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu alei Niepodległości w Sopocie.


Tagi: Olej
Źródło: edroga.pl

Umowa na kontynuację S5 Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ

#zrodlo

GDDKiA podpisała umowę, która umożliwi dokończenie prac budowlanych na odcinku drogi S5 na południe od Bydgoszczy. Niebawem rozpoczną się prace budowlane.


Tagi: Kia, GDDKiA
Źródło: edroga.pl

reklama


reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami