Forum  RSS
OT - jeszcze o szczepieniach.

Już nie czekam. Swoją drogą czytal ktoś zasady kwarantanny opublikowane przez nasz nierząd?
Czy tam nie ma osoby potrafiącej pisać z sensem.

Źródło: forum.gazeta.pl

Mandat z parkingu pod Lidlem czy Biedrą...

Co zrobić jak zastaniecie mandat za wycieraczką?
W skrócie: wypierdolić :-)
J.
--
YCDSOYA

Tagi: Mandat
Źródło: forum.gazeta.pl

OT - o co te jęki w sprawie TVP? 😂


Za taka "publiczną" TV przeciez głosowałeś w sejmie. Skąd teraz zdziwienie i żale???
Wykosić jeszcze niezaleĹźne media, to naród o Was zapomni całkiem. Będzie tylko to, co się Pierwszemu Sekretarzowi, przepraszam Prezesowi podoba i co mu ciśnienia nie podnosi.
A potem się Zbyniowi odbierze teĹź prokuraturę i koalicjantów wraz z opozycją posadzi do pierdla i będzie spokój i zgoda.
Sie chłopaki z ręką w nocniku obudzili... Jakby nie zły TVN i Wyborcza to Pan Jaki by się w mediach pojawiał jakby się gazetami obłożył...
--
Pozdrawiam,
galtom
"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson

Źródło: forum.gazeta.pl

Rydzyk (handlarz samochodami) & Co.

sie maja stawic w sadzie. cala trojka zarzadu fundacji. ciekawy jestem jaka grzywne dostana tym razem - znowu po 1000 zeta? pewnie tak, no bo jak inaczej

Źródło: forum.gazeta.pl

OT - Janek Wiśniewski... 50 lat później

Miłego oglądania:

--
***** ***

Tagi: MG
Źródło: forum.gazeta.pl

Pociągająca opcja urlopowa

Wczoraj przypadkiem dowiedziałem się o pociągu z Wiednia do Livorno z opcją platformy na auta i motocykle.
1000 km w ciągu nocy
Dla mnie bomba- wyjeżdżam w piątek kolo 14 z domu. O 21 jestem juz w wagonie sypialnym z rodziną. Rano po śniadaniu o 9.30 zjeżdżam w Livorno, wyspany i wypoczęty i z własnym autem.
Niestety ograniczeniem jest wysokosc aut. Suv nie wejdzie. Tylko plaskacz.
Kiedys mnie to ominęło w Czarnogórze (spóźniłem się na pociag) to moĹźe teraz się uda
--
Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, Ĺźe on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.

Tagi: Motocykle
Źródło: forum.gazeta.pl

No dobra, Jeepwdyzlu...

...daliśmy sobie po mordzie, to może dajmy sobie rękę na zgodę?
Możesz mnie nazwać pisowskim ch...jem itp. ale nie ma sensu pielęgnować w sobie złych emocji.
To jak, sztama? :D

Tagi: Jeep
Źródło: forum.gazeta.pl

OT umiera? Można oskarżać

Mam wraĹźenie Ĺźe to taka koncepcja jest: oskarĹźamy tylko tych nad grobem, w ten sposób pokazujemy ze idziemy w dobrym kierunku ale nikomu nie zaszkodzimy
--
Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, Ĺźe on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.

Źródło: forum.gazeta.pl

Widzicie wypadek, dajecie gazu czy przystajecie?

Widzicie wypadek, dajecie gazu czy przystajecie?

Tagi: Wypadek
Źródło: forum.gazeta.pl

OT - 44 lata PRL vs. 32 lata IIIRP

Wiecie co, doszło do mnie, że w sumie nie możemy już patrzeć, że PRL był długo a obecnie mamy nowe czasy, powiedzmy kapitalizm od niedawna. A tak to ciągle czułem.
Tymczasem PRL trwał 44 lata, ale III RP toczy się już 32 rok.
I jak to jest, że wciąż wspominamy czasy PRL?
Kultura, sztuka, kino, teatr, muzyka, literatura, poezja itp.
Kręcimy o tym filmy, nagrywamy płyty z muzyką bardów / poetów tamtych czasów. Chętnie sami słuchamy muzyki. Zachwycamy się filmami.
Kilka przykładów: Osiecka, Młynarski, Rodowicz, Niemen, Hłasko, Kaczmarski, Zaucha.
Filmy z tamtych czasów: Rejs, Miś, Bareja, Kingsajz.
Filmy o tamtych czasach: Rewers, Bogowie, RóĹźyczka, Rojst, Ida, Osiecka.
Kabarety legendarne. Kabaret starszych panów.
Radio Trójka.
Pamiętamy teĹź sukcesy naszych sportowców, choćby piłkarzy reprezentacji Polski, którzy najwięcej osiągnęli w latach od 1972 do 1982, a po 1989 nic nie zdobyli (było srebro na olimpiadzie w 1992, ale to się nie do końca liczy, gdyĹź tam mogli występować tylko młodzi zawodnicy, w futbolu waĹźne są ME i MŚ)
Słuchałem sobie ostatnio Radia Pogoda w podróĹźy i oni opowiadali wiele róĹźnych historii dotyczących piosenek i osób w tamtych czasach, jak Karin Stanek itp. I to było ciekawe. Wiadomo, trochę teĹź straszne, bo problemy z jakimi się zmagali, typu brak paszportu czy brak zgody Pagartu dla Stanek na zamówione występy w Dreźnie to dziś nie do pomyślenia.
Jak to jest, że w tych "złych" czasach PRLu kultura, sztuka, sport stały tak mocno, że do dziś je wspominamy?
W takiej muzyce czy literaturze, to nie wiem czy po 1989 moĹźemy mieć porównywalne osiągnięcia. W muzyce i TV jednak bardzo duĹźo jest kiczu i treści niskich lotów.
Jestem bardzo daleki od gloryfikowania PRLu i cieszę się, Ĺźe zrzuciliśmy radzieckie jarzmo, moĹźemy sami dbać o swój los, swoje powodzenie, podróĹźować i być ogólnie wolni.
Weźmy jednak pod uwagę, Ĺźe kraj po wojnie był zniszczony i splądrowany przez Niemców i Rosjan. Zginęło 6 mln Polaków. Warszawa to były gruzy. Wiele osób przesiedlono z Kresów na ziemie odzyskane. To jakby na to spojrzeć, to przez 44 lata duĹźo się udało Polsce zbudować. Choćby budownictwo mieszkaniowe z sensowną urbanistyką i komunikacją, dobrą naukę i dobre bezpłatne wyĹźsze uczelnie.
Nawet czołowe, duĹźe polskie firmy, które dziś się mogą liczyć na świecie, typu Orlen, KGHM czy PZU rozwinęły się za komuny. Czy zbudowaliśmy po 1989 jakiś nowy polski koncern tej skali?
A co o tym Wy myślicie?

Źródło: forum.gazeta.pl

27 tysiecy zlapanych na A1 i co dalej?


pieknie, fajnie. natomiast ja bym chcial wiedziec do ilu kierowcow juz wyslano mandaty i ile juz zaplacilo. jakby kazdy zaplacil stowe, to by sie juz nazbieralo 2,7 miliona. bo inaczej to tylko cyferki bez znaczenia.

Tagi: Mandat
Źródło: forum.gazeta.pl

Teslaizacja S-klasy

Myślałem, że przynajmniej topowe fury tego unikną, ale jak patrzę na wnętrze nowej S-klasy, to widzę, że tej fali już nikt nie zatrzyma

Źródło: forum.gazeta.pl

Hop, hop, tu SOP!

Dawno nic nie odwalili, ale nadrabiają zaległości:
--
***** ***

Źródło: forum.gazeta.pl

Frog jak Klemens, czy tam Szweppes...

Frog pójdzie do więźnia na 2,5 roku ale za wątek kielecki. Za przygodę warszawską został uniewinniony, poniewaĹź "poruszał się szybko, ale panował nad swoim pojazdem". Casus Klemensa czy tam Schweppsa się kłania. "Szybko, ale bezpiecznie". Który z nich szybko jeździ, bo zawsze mi się to pierdoli?

Źródło: forum.gazeta.pl

Ceny uĹźywanych katalizatorów oszalały

Nic dziwnego że kradną na potęgę:
Bmw e36 compact 1.6CNG - 11 tysięcy peelenów !!!!
Jakimowicz jednak przewidział że to żyła złota :)

Tagi: BMW
Źródło: forum.gazeta.pl

wynajem długoterminowy, proszę o radę

Mieszkamy w dużym mieście, do tej pory korzystaliśmy z najmu na dni (europcar etc) na codzień z samochodu nie korzystaliśmy. Teraz sytuacja trochę się zmieniła i rozważamy najem długoterminowy.
Potrzebujemy samochodu Ĺźeby 1-2 razy w miesiącu dojeĹźdĹźać do domu na wsi, wyjechać za granicę do rodziny, pojeździć po Polsce. Bez szaleństw jeśli chodzi o km.
Widzieliśmy już ofertę KIA, umowa na 30 miesięcy, w cenie OC AC, serwis i opony, za małego SUVa ok 1000 zł miesięcznie,. Czy to jest dobra oferta?
Nie chcemy kupować samochodu na własność i topić w nim gotówki, potem znów sprzedawać etc. Te 2,5 roku wynajmu to akurat okres kiedy z podróĹźowaniem przez pandemie są same kłopoty. Leasing odpada, koszty chyba wyĹźszze, nam na wykupie auta nie zaleĹźy, nie mamy teĹź firmy więc wiele nie korzystamy. Kupno auta na kredyt to teĹź chyba słaby pomysł, a gotówka jak wspomniałam nie wchodzi w grę (kończymy dom i tam nam są potrzebne środki)
Przyznam Ĺźe mam juĹź dość wynajmu krótkoterminowego, lepsze firmy są dosć drogie i w sumie wyjazd na wakacje to zawsze obowiązek wykupienia ubezpieczenia o rys i uszkodzeń bo wiadomo jak bywa. W tańszych potrafili wymyślić jakieś ryski na samochodzie który miał ich juĹź milion wcześniej....jednym słowem wynajmowanie na krótki termin juĹź nas zmęczyło.
Oczywiście znam teorię, Ĺźe moĹźna kupić super auto za 15 tys, wydać gorsze na remonty i eksploatacje, potem jeszcze za 10 tys je odsprzedać i być królem Ĺźycia.
Ta opcja nas nie interesuję, moje pytanie jest raczej o to, na co zwrócić uwagę w takim wynajmie? Czy znacie jakieś dobre oferty? Nie mamy preferencji co do marki, samochody to nie nasz obiekt pożądania, ma jeździć i tyle :)
Z góry dzięki za wszelkie porady dla zielonych w temacie motoryzacyjnym :)

Tagi: Kia
Źródło: forum.gazeta.pl

Zaskakujące rozwiązanie problemu zasięgu EV

Tutaj macie:
To jest tak proste i durne, że musi zadziałać.
Że też nikt na to nie wpadł wcześniej.
--
***** ***

Źródło: forum.gazeta.pl

ciekawe Arteon-Passat i Skoda co maja wspolnego

Od 2023 bedzie Skoda odpowiedzialna za design Passata... Arteona sobie zostawi VW.

Tagi: Skoda
Źródło: forum.gazeta.pl

Odrzeczy na tropie złej łunii

Wbrew pozorom motoryzacyjne, a tak wygląda ten super hiper produkt w testach:

Źródło: forum.gazeta.pl

warszawiok atakuje Zakopane

co trzecia rejestracja to WE :)

Tagi: Warszawa
Źródło: forum.gazeta.pl

Duster 1.5 dCi z LPG. Ciekawe...

W sumie szkoda, że instalacje LPG do diesla są tak drogie, bo rozwiązanie jest fajne.
Kilka takich autobusów jeĹźdżących trasy widziałem.
--
Pozdrawiam,
galtom
"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"

Tagi: Genewa
Źródło: forum.gazeta.pl

O/T antyreklama piwa Harnas

Wpierdala mi sie toto na gorze i po obydwoch stronach ekranu jak wejde na Auto-moto, zmniejszajac "pole widzenia". No dobra sa niezli bo przemycili swoja reklame az tutaj. Tylko co do kurwy nedzy znaczy
KUP CZTEROPAK ALBO PIWO.

Źródło: forum.gazeta.pl

salon samochodowy w Warszawie

Jakie polecacie salony samochodowe Nissana? Mój stary samochód był tej marki i teraz rozglądam się za nowym. Byłam ostatnio w i jestem bardzo zadowolona z obsługi. Bardzo mili fachowcy, którzy służą radą. Pełen profesjonalizm. Fajne jest teĹź to , Ĺźe wszystkie usługi maja na miejscu.

Tagi: Nissan
Źródło: forum.gazeta.pl

Misiek zaklada nowa partie:


Srawo i Upierdliwosc.

Tagi: Lada
Źródło: forum.gazeta.pl

OT - kredyty „frankowe”


Coś tak czułem, Ĺźe banki przystąpią do kontrataku bez sentymentów. Kumpel zawsze mówił, Ĺźe i tak jest do przodu w stosunku do kredytobiorców złotówkowych, a ostatnio Ĺźe w ogóle będzie jeszcze bardziej do przodu, bo juĹź super kancelaria prowadzi jego sprawę... Myślicie, Ĺźe „frankowicze” coś zdziałają realnie?

Źródło: forum.gazeta.pl

Dojenia ciag dalszy

niby to głupie 0,1 Sasina no ale jak się to wszystko zsumuje ....
A tak przy okazji:
Czy możecie w końcu przestać dyskutować z futrzastym przygłupem ?

Źródło: forum.gazeta.pl

Media bez wyboru - ściema i kwik bogaczy

Ja popieram nowy podatek od reklam mediów bo oni koszą miliony ba setki milionów zł a inni prowadzą mały biznes restauracje i są zamknięci i biedują licząc na Tarczę a w budĹźecie państwa skądś trzeba brać kasę dla tych którzy chcą kasę z Tarczy no pytam się skąd skoro nie chcą płacić podatku te koncerny medialne? i na 500+ teĹź kasa potrzebna więc te koncerny medialne bogate niech zapłacą podatek od reklam solidarnie, bo na reklamach zarabiają miliony na biednego nie padło , przecieĹź to bogate koncerny obracające setkami milionów kwiczą jakby im majątki nacjonalizowali a tu chodzi tylko by międzynarodowe wielkie koncerny płaciły w Polsce podatki a nie Ĺźe na kajmanach czy innych są rejestrowane a w polsce podatków nie płacą i w budĹźecie pusto doić ich hehe

Tagi: Aro
Źródło: forum.gazeta.pl

OT z jakiej racji

Wyłączyli nam dostęp do naszej "twórczości"? Ze mną strajku nikt nie konsultował.
--
.
-Z TDCI NA ST, a teraz italia z bananami-

Źródło: forum.gazeta.pl

Jak ja uwielbiam te dobre rady...


"Poczekajcie teĹź przed ruszeniem. Auto powinno się lekko rozgrzać, zanim zaczniecie jechać. Postój z włączonym silnikiem dłuĹźszy niĹź minuta jest prawnie zabroniony, ale nawet kilkadziesiąt sekund bardzo pomoĹźe jednostce napędowej."
Niestety autor nie napisał w czym...
I pamiętajcie najpierw dobrze nachuchać na kluczyk, dziurka to lubi!
--
Pozdrawiam,
galtom
"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson

Źródło: forum.gazeta.pl

OT/Bitek przebił ath

No i niektorzy pekli i sprzedawali pare tygodni temu zadovoleni z siebie - teraz bitek powyzej $40k. Bo Elon kupil. gielda to kasyno, ale krypto to jednak totalna loteria.
co na to tutejsi specjalisci?

Źródło: forum.gazeta.pl

reklama


Polecane wątki
Zakaz jazdy buspasem ?

Ktory przepis tego zabrania ? Czy wnioskujemy z tego, ze skoro pas jest dla autobusow, to dla innych nie, czy jest oddzielny zakaz, ktory precyzyjnie to okresla ?
--

Tagi: Skoda
Źródło: forum.gazeta.pl

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami