wynajem długoterminowy, proszę o radę

15.02.2021 12:03

<b>Foto:</b> www.youtube.com
Foto: www.youtube.com

Mieszkamy w dużym mieście, do tej pory korzystaliśmy z najmu na dni (europcar etc) na codzień z samochodu nie korzystaliśmy. Teraz sytuacja trochę się zmieniła i rozważamy najem długoterminowy.
Potrzebujemy samochodu Ĺźeby 1-2 razy w miesiącu dojeĹźdĹźać do domu na wsi, wyjechać za granicę do rodziny, pojeździć po Polsce. Bez szaleństw jeśli chodzi o km.
Widzieliśmy już ofertę KIA, umowa na 30 miesięcy, w cenie OC AC, serwis i opony, za małego SUVa ok 1000 zł miesięcznie,. Czy to jest dobra oferta?
Nie chcemy kupować samochodu na własność i topić w nim gotówki, potem znów sprzedawać etc. Te 2,5 roku wynajmu to akurat okres kiedy z podróĹźowaniem przez pandemie są same kłopoty. Leasing odpada, koszty chyba wyĹźszze, nam na wykupie auta nie zaleĹźy, nie mamy teĹź firmy więc wiele nie korzystamy. Kupno auta na kredyt to teĹź chyba słaby pomysł, a gotówka jak wspomniałam nie wchodzi w grę (kończymy dom i tam nam są potrzebne środki)
Przyznam Ĺźe mam juĹź dość wynajmu krótkoterminowego, lepsze firmy są dosć drogie i w sumie wyjazd na wakacje to zawsze obowiązek wykupienia ubezpieczenia o rys i uszkodzeń bo wiadomo jak bywa. W tańszych potrafili wymyślić jakieś ryski na samochodzie który miał ich juĹź milion wcześniej....jednym słowem wynajmowanie na krótki termin juĹź nas zmęczyło.
Oczywiście znam teorię, Ĺźe moĹźna kupić super auto za 15 tys, wydać gorsze na remonty i eksploatacje, potem jeszcze za 10 tys je odsprzedać i być królem Ĺźycia.
Ta opcja nas nie interesuję, moje pytanie jest raczej o to, na co zwrócić uwagę w takim wynajmie? Czy znacie jakieś dobre oferty? Nie mamy preferencji co do marki, samochody to nie nasz obiekt pożądania, ma jeździć i tyle :)
Z góry dzięki za wszelkie porady dla zielonych w temacie motoryzacyjnym :)

Więcej w serwisie forum.gazeta.pl

Tagi: Kia
Kod z obrazka
Komentarze (0):
reklama


Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami