Wiadomości z tagiem Autostrada  RSS
400 km w X3 M50D

07.03.2022 13:32

400 km z mną i teraz pare h na lotniskach więc mogę na gorąco
Nowy model x3 2021, 3 l diesel 340 koni
Dużo mieszanych uczuć. Z jednej strony fantastyczny samochod, silnik potega. Do 100 to może nie robi wrażenia ale przyspieszenie powyżej 160 jest obłędne. Jedziesz 160 dodajesz gazu (nie do dechy broń boże) I za chwilę 200. Wczoraj napisałem że przy 160 ma 1500 obr, błąd- ma 2000. I wtedy ma naprawdę niezłego kopa.
Dzisiaj wracałem jeszcze przed korkami bylo szybciej niż wczoraj
Ogólnie na 390 km po autostradzie tankowanie pod korek to 32 l. AĹź się wierzyć nie chce. 2 tony i 340 koni.
To nie Ĺźadna hybryda ale np przy spokojnej jeździe nawet przy 150 przy zdjęciu nogi z gazu wyłącza silnik, to samo przy dojeździe do skrzyĹźowania, start stop działa niezauwaĹźanie. Nawet przy ostrym starcie opóźnienie jest niezauwaĹźalne. Skrzynia jak to 8 biegowe bmw to klasa sama w sobie.
Skad mieszane uczucia. Kurcze nie mogłem znaleźÄ‡ dobrej pozycji. Tak jak w trójce fotele są tak zrobione i regulowane ze jak za bardzo podniesiesz jak lubię, to nie mogę dopasować reszty. Poza tym jednak SUV o takiej mocy jest trochę bez sensu bo powyĹźej 200 wpływ wiatru jest naprawdę duĹźy i prowadzi się niepewnie. MoĹźe przez zimowe 19tki. Ale praktycznie cały czas trzeba kontrować kierownice
Miejsca w środku kupa. Ale bagaznik mam wrażenie za mały na takie auto. I oczywiście bez zapasu i miejsca na niego.
Wreszcie dotykowy ekran i Apple car play ale reszta trochę zagmatwana w menu (wole vw)
HUD podający aktualne ograniczenie jest genialny w czasie szybkiej jazdy autostrada.
W niskim garażu przywaliłem klapa w instalacje na suficie - vw ma guzik blokady na pewnej wysokości. Tu tego zbrakło.
No i tragedia - dźwięk silnika z głośników. W bmw.
--
Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, Ĺźe on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.

Źródło: forum.gazeta.pl

Nie bądź niedzielnym kierowcą na autostradzie

28.12.2021 11:10


W okresie świąteczno-noworocznym wielu polskich kierowców przemierza setki kilometrów, by spotkać się z bliskimi czy spędzić wolne dni z dala od domu. Nierzadko przynajmniej część trasy pokonują autostradą lub drogą szybkiego ruchu. Warto przypomnieć sobie, jak bezpiecznie i sprawnie poruszać się po drogach tego rodzaju, zwłaszcza jeśli na co dzień nie mamy ku temu okazji.

Źródło: moto-przestrzen.pl

Zakaz jazdy na zderzaku - jest przepis, ale policja nie ma narzędzi do egzekwowania go

15.02.2021 8:21

Od 1 czerwca wchodzą w życie przepisy regulujące minimalny odstęp pomiędzy pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych. O ile cel jest szczytny, o tyle służby nie mają odpowiednich narzędzi by sprawdzać i karać kierowców łamiących nowe prawo.

Źródło: www.scigacz.pl

Podwyżki cen za przejazd autostradą A2. Oto ceny między Koninem i Nowym Tomyślem od 15 lutego

12.02.2021 23:50

Najdroższa autostrada będzie jeszcze droższa. Chociaż cena wzrośnie o złotówkę, to wzrośnie na każdym odcinku. W efekcie przejazd między Koninem i Nowym Tomyślem będzie droższy o 3 złote.

Źródło: www.scigacz.pl

We Włoszech ruszyły testy inteligentnych dróg, już można korzystać z nowej infrastruktury

09.02.2021 8:53

Włosi uruchomili testowy system inteligentnej infrastruktury drogowej, która docelowo ma objąć aż trzy tysiące kilometrów dróg krajowych i autostrad.

Źródło: www.scigacz.pl

Autonomiczne ciężarówki Scanii wyjadą na autostradę

08.02.2021 12:21

Scania otrzymała zezwolenie Szwedzkiej Agencji Transportu na prowadzenie testów na autostradzie E4 pomiędzy miejscowościami Södertälje i Jönköping. Próby odbywać się będą we współpracy z firmą TuSimple.

Źródło: www.samar.pl

Koniec ze szlabanami na autostradach. Elektroniczny pobór opłat od 1 kwartału 2021

05.02.2021 19:50

W przyszłym roku czekają nas duże zmiany w użytkowaniu autostrad. Mają zniknąć szlabany z państwowych odcinków autostrad, a opłaty mają być pobierane elektronicznie. Dopilnuje tego nowa flota pojazdów Inspekcji Transportu Drogowego, wyposażona w nowoczesne lasery do skanowania tablic rejestracyjnych.

Źródło: www.scigacz.pl

Samochody z laserami w kogutach. Tak skarbówka będzie kontrolować autostrady

04.02.2021 20:54

Ponad 100 aut wyposażonych w laserowe skanery będzie wkrótce kontrolować autostrady.

Źródło: www.motocykl-online.pl

Fragment popularnej drogi w USA wpadł do oceanu. Trasa została zamknięta (wideo)

01.02.2021 1:56

Fragment autostrady wpadł do oceanu
Istnieje wiele malowniczych dróg na naszej planecie. Jedne z najpiękniejszych znajdują się w Stanach Zjednoczonych. Świetnym tego przykładem jest autostrada numer 1 biegnąca przez Kalifornię. Jej znaczna część została poprowadzona w sąsiedztwie Oceanu Spokojnego, dlatego kierowcy mogą podziwiać niezwykle atrakcyjne krajobrazy. Nagła przepaść Jeżeli planowaliście przejażdżkę tą niezwykłą, kalifornijską arterią, to musicie się wstrzymać. Natura […]

Tagi: MG, Autostrada
Źródło: namasce.pl

Płatne drogi ekspresowe - rząd szykuje nowe opłaty i bezprecedensowy system śledzenia

27.01.2021 19:49

Tak jak dla Jamesa Bonda świat to za mało, tak dla naszego rządu opłaty za przejazd autostradami oraz viaTOLL już nie są wystarczające. Pojawił się plan sięgnięcia głębiej do kieszeni kierowców.

Źródło: www.scigacz.pl

reklama


Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami