Wiadomości z tagiem Lotus  RSS
Polska zabezpieczona na wypadek braku dostaw ropy ze Wschodu

02.03.2022 10:00

Transport ropy naftowej rurociągiem z kierunku wschodniego do Polski odbywa sie zgodnie z harmonogramem tłoczeń. PKN ORLEN, Grupa LOTOS i PERN monitorują sytuację na bieżąco i są przygotowane na każdy scenariusz. Polska dysponuje odpowiednimi zapasami surowca i zdywersyfikowanymi (różnorodnymi) źródłami dostaw ropy naftowej. Nasz kraj jest zabezpieczony przed nieprzewidzianymi sytuacjami w obszarze ropy i paliw. Jest …

Tagi: Lotus, Wypadek
Źródło: www.moto3m.pl

Kolejki po paliwo, benzyna po 10 zł. Eksperci: efekt dezinformacji, dostawy nie są zagrożone

25.02.2022 10:42

Potężne, sięgające kilometra kolejki, ceny dochodzące do 10 zł/litr - to rzeczywistość ostatnich dwóch dni na polskich stacjach paliw. Eksperci, a także Orlen i Lotos uspokajają, że bezpieczeństwo dostaw jest w Polsce niezagrożone.

Tagi: Lotus, Olej
Źródło: www.motocykl-online.pl

OT - 44 lata PRL vs. 32 lata IIIRP

16.02.2021 10:03

Wiecie co, doszło do mnie, że w sumie nie możemy już patrzeć, że PRL był długo a obecnie mamy nowe czasy, powiedzmy kapitalizm od niedawna. A tak to ciągle czułem.
Tymczasem PRL trwał 44 lata, ale III RP toczy się już 32 rok.
I jak to jest, że wciąż wspominamy czasy PRL?
Kultura, sztuka, kino, teatr, muzyka, literatura, poezja itp.
Kręcimy o tym filmy, nagrywamy płyty z muzyką bardów / poetów tamtych czasów. Chętnie sami słuchamy muzyki. Zachwycamy się filmami.
Kilka przykładów: Osiecka, Młynarski, Rodowicz, Niemen, Hłasko, Kaczmarski, Zaucha.
Filmy z tamtych czasów: Rejs, Miś, Bareja, Kingsajz.
Filmy o tamtych czasach: Rewers, Bogowie, RóĹźyczka, Rojst, Ida, Osiecka.
Kabarety legendarne. Kabaret starszych panów.
Radio Trójka.
Pamiętamy teĹź sukcesy naszych sportowców, choćby piłkarzy reprezentacji Polski, którzy najwięcej osiągnęli w latach od 1972 do 1982, a po 1989 nic nie zdobyli (było srebro na olimpiadzie w 1992, ale to się nie do końca liczy, gdyĹź tam mogli występować tylko młodzi zawodnicy, w futbolu waĹźne są ME i MŚ)
Słuchałem sobie ostatnio Radia Pogoda w podróĹźy i oni opowiadali wiele róĹźnych historii dotyczących piosenek i osób w tamtych czasach, jak Karin Stanek itp. I to było ciekawe. Wiadomo, trochę teĹź straszne, bo problemy z jakimi się zmagali, typu brak paszportu czy brak zgody Pagartu dla Stanek na zamówione występy w Dreźnie to dziś nie do pomyślenia.
Jak to jest, że w tych "złych" czasach PRLu kultura, sztuka, sport stały tak mocno, że do dziś je wspominamy?
W takiej muzyce czy literaturze, to nie wiem czy po 1989 moĹźemy mieć porównywalne osiągnięcia. W muzyce i TV jednak bardzo duĹźo jest kiczu i treści niskich lotów.
Jestem bardzo daleki od gloryfikowania PRLu i cieszę się, Ĺźe zrzuciliśmy radzieckie jarzmo, moĹźemy sami dbać o swój los, swoje powodzenie, podróĹźować i być ogólnie wolni.
Weźmy jednak pod uwagę, Ĺźe kraj po wojnie był zniszczony i splądrowany przez Niemców i Rosjan. Zginęło 6 mln Polaków. Warszawa to były gruzy. Wiele osób przesiedlono z Kresów na ziemie odzyskane. To jakby na to spojrzeć, to przez 44 lata duĹźo się udało Polsce zbudować. Choćby budownictwo mieszkaniowe z sensowną urbanistyką i komunikacją, dobrą naukę i dobre bezpłatne wyĹźsze uczelnie.
Nawet czołowe, duĹźe polskie firmy, które dziś się mogą liczyć na świecie, typu Orlen, KGHM czy PZU rozwinęły się za komuny. Czy zbudowaliśmy po 1989 jakiś nowy polski koncern tej skali?
A co o tym Wy myślicie?

Źródło: forum.gazeta.pl

OT - silnik rotacyjny znowu w akcji

08.02.2021 18:03

W Szwajcarii zbudowano dwie (w budowie jest trzecia) zdolne do lotu repliki Nieuporta 23 - myśliwca z okresu I WS. Do napędu uĹźyte są oryginalne stuletnie dziewięciocylindrowe silniki rotacyjne Le Rhó´ne 9J o mocy ok. 100 KM.
Silnik rotacyjny - wokół zamocowanego nieruchomo na kadłubie samolotu walu wykorbionego obraca się skrzynia korbowa wraz z cylindrami. Do skrzyni korbowej przykręcone jest na sztywno śmigło. Biedny pilot podczas lotu obryzgiwany jest olejem rycynowym, który te silniki zarówno spalają, jak i tracą bokiem bez wcześniejszego spalenia w przeraĹźających ilościach (rzędu kilkudziesięciu procent zuĹźytego w tym samym czasie paliwa).
Silniki rotacyjne maja jeszcze kilka innych dziwnych właściwości.
Pierwszy egzemplarz jest w trakcie prób urzędowych i dopuszczenia do lotów.

Tagi: Lotus, Olej
Źródło: forum.gazeta.pl

Grosjean przypomni Wolffowi o "obiecanym" teście

08.02.2021 15:07

Były kierowca Lotusa przyznał, że bardzo chętnie skorzysta z pomysłu Toto Wolffa o pożegnalnym teście w F1 w barwach Mercedesa.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Pytanie do fanboyów absolutnego prawa aborcyjnego

05.02.2021 19:03

Apropos ciąży po prostu niechcianej:
Jak zaprosicie kumpla do swojego prywatnego jeta i podczas lotu zacznie was wkurwiać, to chcielibyście mieć prawo go wyrzucić w locie? Wasz samolot, wasza sprawa.
Apropos ciąży z gwałtu:
Czy gdy idziecie przez miasto i ktoś wam z zaskoczenia położy niemowlę na ręce, to chcecie mieć prawo po prostu rozchylić ręce i upuścić to dziecko na bruk z 1 metra? Wasze ciało, wasza sprawa.
Kiedy wg was macie prawo wykonać obie czynności zagrażające zdrowiu/życiu tej osoby? Bo wg mnie tylko wtedy, gdy na drugiej szali jest wasze zdrowie/życie.

Tagi: Lotus
Źródło: forum.gazeta.pl

Motocykl wyścigowy Cagiva V593 GP Johna Kocinskiego wystawiona na aukcji. Perełka dla najbogatszych kolekcjonerów

28.01.2021 20:22

Upolowanie klasycznego motocykla klasy GP o udokumentowanym pochodzeniu jest wielką sztuką. Trafienie maszyny z ery dwusuwowych pięćsetek jest jak wygrana w Lotto. Żeby zdobyć taką maszynę, trzeba mieć naprawdę dużo pieniędzy, a żeby się nią przejechać, trzeba mieć technikę jazdy "w małym paluszku".

Źródło: www.scigacz.pl

Trzy nowe modele dla marki Alpine

19.01.2021 16:04

Wśród zapowiadanych nowości będzie wyposażony w napęd elektryczny samochód, który powstanie jako następca dla Alpine A110. W opracowanie tego modelu włączą się konstruktorzy brytyjskiej firmy Lotus.

Tagi: Lotus
Źródło: www.samar.pl

Lotus i Alpine będą współpracować, aby stworzyć nowy samochód sportowy!

14.01.2021 15:04

Alpine i Lotus podpisali umowę o współpracy. Za cel obrali zupełnie nowy, elektryczny samochód sportowy na miarę XXI wieku. Dla obu firm ważny będzie nie tylko silnik elektryczny, ale i niska masa auta, która...

Tagi: Lotus
Źródło: dailydriver.pl

James May i Lotus Evija (2000 KM): Co myśli popularny dziennikarz o tym niezwykłym aucie? (Video)

11.01.2021 13:13


James May to jedna z największych gwiazd ze środowiska mediów motoryzacyjnych. Brytyjczyk był jednym z prezenterów Top Gear. Teraz należy do szanownego grona The Grand Tour – produkcji platformy Amazon. Wraz z nim program prowadzą oczywiście Jeremy Clarkson i Richard Hammond. Motywem przewodnim są podróże po ciekawych miejscach okraszone wyjątkowymi samochodami. Ponadto, całą trójkę można [...]

Źródło: namasce.pl

reklama


Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami