Wiadomości z tagiem MotoGP  RSS
Wyścigowy motocykl WFM 125. Zjęcia, opis, historia

09.09.2022 15:32

Od początku lat 50. Jerzy Jankowski z braćmi Brun (Krzysztofem i Stanisławem) konstruowali motocykle sportowe - wyścigowe, rajdowe i crossowe. A że byli profesjonalistami i robili to z ogromną pasją efektów, tej pracy było sporo i były one ciekawe konstrukcyjnie. Po pierwszych doświadczeniach z modelem wyścigowym SHL 125 WJ 2 Jerzy Jankowski dalej intensywnie pracował nad usprawnieniem tej wersji, jednak już pod nazwą WFM. Nowa wersja wyścigówki Jankowskiego zadebiutowała w 1953 roku podczas jednego z wyśc

Źródło: www.scigacz.pl

Moto Guzzi V10 Centauro jako customowy cafe racer Rafała

09.09.2022 15:12

Lata 90. to bardzo ciekawy okres w historii włoskiej marki Moto Guzzi. Powstały wtedy modele, które były technicznie bardzo zaawansowane. Tradycyjna włoska marka chciała podjąć walkę z inną włoską legendą - Ducati.

Tagi: MotoGP, Ducati
Źródło: www.scigacz.pl

Militor. Tak wyglądała próba połączenia motocykla z samochodem

09.09.2022 14:53

Czasami spotykam się ze stwierdzeniem, że motocykl z wózkiem bocznym jest czymś pośrednim pomiędzy motocyklem, a małym samochodem. Jeżeli popatrzymy na ładowność - 3 osoby - być może takie twierdzenie ma sens, ale jeżeli popatrzymy na konstrukcję, to taki zestaw jest po prostu motocyklem z przyczepką boczną. Tak zasadniczo można by zamknąć temat. Zdarzają się jednak wyjątki, takie jak chociażby prezentowany dziś motocykl Militor.

Źródło: www.scigacz.pl

Opony motocyklowe Michelin z surowców organicznych. Ekologiczna rewolucja dotrze do MotoGP

09.09.2022 9:19

Michelin zamierza produkować opony motocyklowe z użyciem materiałów pozyskanych w procesie recyklingu. Dzięki temu będą one bardziej przyjazne środowisku. Wynika to z faktu, że pył pochodzący ze zużycia opon jest groźniejszy niż cząsteczki stałe zawarte w spalinach.

Tagi: MotoGP
Źródło: www.scigacz.pl

MotoGP w Arabii Saudyjskiej wzbudza skrajne emocje. Nawet dziennikarze zapowiadają bojkot

09.09.2022 7:49

Niedawno Dorna ogłosiła podpisanie memorandum w sprawie organizacji rundy MotoGP w Arabii Saudyjskiej, gdzie już odbywają się wyścigi Formuły 1 i Rajd Dakar. Okazuje się, że choć podpis nie oznacza, ze Grand Prix kiedykolwiek zawita do tego kraju, to już budzi negatywne emocje.

Tagi: MotoGP
Źródło: www.scigacz.pl

Marquez obolały i gotowy do walki. Co jeszcze wiemy po testach w Misano?

08.09.2022 19:09

Dwudniowe testy MotoGP w Misano po Grand Prix San Marino udzieliły odpowiedzi na wiele ważnych pytań. Wiemy już, że Yamaha robi postępy, a Marc Marquez, chociaż narzeka, to jest w bardzo bojowym nastroju i już w pierwszym wyścigu może zdobywać dla Hondy punkty! Oto pełna analiza testów i wnioski, które z nich płyną.

Tagi: Honda, MotoGP
Źródło: www.scigacz.pl

Aprilia i Moto Guzzi z dużymi rabatami na koniec roku. To dobry moment na zakupy

07.09.2022 13:18

Włoscy producenci, a właściwie ich importerzy kuszą polskich klientów atrakcyjną ofertą na wybrane modele. Można zaoszczędzić nawet pięć tysięcy złotych. Trzeba się jednak pospieszyć, gdyż promocja nie potrwa wiecznie.

Źródło: moto.wp.pl

Tak będzie wyglądać nowy Transalp! Motocykl jest już gotowy

06.09.2022 14:39

Szpiegowskie zdjęcia, zamieszczone przez portal actumoto.ch odsłaniają tajemnicę wyglądu nowego Transalpa. Jak widać motocykl jest już niemal gotowy do sprzedaży.

Źródło: www.motocykl-online.pl

Aprilia RSV4 XTrenta to torowy motocykl na drogi. Chętni muszą się pospieszyć

05.09.2022 14:58

230 KM mocy, wyjątkowa aerodynamika i zaledwie 100 egzemplarzy zaplanowanych do produkcji – tak w skrócie można opisać model RSV4 XTrenta stworzony na 30-lecie pierwszego tytułu mistrzowskiego Aprilii. Drugiej takiej maszyny nie znajdziecie.

Źródło: moto.wp.pl

Analiza sytuacji branży moto po II kwartale 2022

24.08.2022 8:48

Sytuacja na rynku samochodów używanych wydaje się stabilizować, aczkolwiek wciąż daleko jej do powrotu na odpowiednie tory. W II kwartale 2022 r. ofert pojazdów z drugiej ręki było o 3% więcej niż w I kwartale – wynika z danych autobaza.pl. Jednak w porównaniu do analogicznego okresu w przedpandemicznym 2019 r. to aż o 20% mniejszy […]

Źródło: naszbiznes24.pl

reklama


Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami