Wiadomości z tagiem Motocykle  RSS
Wyścigowy motocykl WFM 125. Zjęcia, opis, historia

09.09.2022 15:32

Od początku lat 50. Jerzy Jankowski z braćmi Brun (Krzysztofem i Stanisławem) konstruowali motocykle sportowe - wyścigowe, rajdowe i crossowe. A że byli profesjonalistami i robili to z ogromną pasją efektów, tej pracy było sporo i były one ciekawe konstrukcyjnie. Po pierwszych doświadczeniach z modelem wyścigowym SHL 125 WJ 2 Jerzy Jankowski dalej intensywnie pracował nad usprawnieniem tej wersji, jednak już pod nazwą WFM. Nowa wersja wyścigówki Jankowskiego zadebiutowała w 1953 roku podczas jednego z wyśc

Źródło: www.scigacz.pl

Militor. Tak wyglądała próba połączenia motocykla z samochodem

09.09.2022 14:53

Czasami spotykam się ze stwierdzeniem, że motocykl z wózkiem bocznym jest czymś pośrednim pomiędzy motocyklem, a małym samochodem. Jeżeli popatrzymy na ładowność - 3 osoby - być może takie twierdzenie ma sens, ale jeżeli popatrzymy na konstrukcję, to taki zestaw jest po prostu motocyklem z przyczepką boczną. Tak zasadniczo można by zamknąć temat. Zdarzają się jednak wyjątki, takie jak chociażby prezentowany dziś motocykl Militor.

Źródło: www.scigacz.pl

Barton GT 125. Test i opinia o motocyklu na kategorię B

09.09.2022 11:55

Turystyka motocyklowa to szeroko rozwinięta gałąź przemysłu produkcji jednośladów. Każda z fabryk posiada w ofercie pojazd, który śmiało można nazwać turystykiem. Uważam, że ta część często ciągnie w górę wskaźniki sprzedaży całej marki. W ostatnich latach pandemia i brak możliwości wyjazdu na wczasy all inclusive, spotęgowały naszą chęć do turystyki motocyklowej.

Tagi: Motocykle
Źródło: www.scigacz.pl

Motocykle Honda Hornet i Transalp z zupełnie nowym silnikiem. Producent zdradził specyfikację

09.09.2022 10:52

Honda szykuje nas na powrót modelu Hornet i być może również na nową odsłonę legendarnej Transalp. Wreszcie możemy zakończyć spekulacje na temat silnika, ponieważ producent zdradził szczegóły dotyczące motoru, który trafi do Horneta. Wiadomo już, że będzie to zupełnie nowa konstrukcja.

Źródło: www.scigacz.pl

Co wybrać kufry motocyklowe czy sakwy motocyklowe ?

09.09.2022 10:10

Co wybrać kufry czy sakwy motocyklowe? Odpowiedź jest niejednoznaczna, ale - co więcej - rodzi dalsze pytania. Jakie kufry? Jakie sakwy? Znalazłem odpowiedź przynajmniej na część z nich.

Tagi: Motocykle
Źródło: www.motocykl-online.pl

Motocykle Vincent mogą wrócić na drogi. Marka kupiona przez koncern z Indii

09.09.2022 7:22

Marka Vincent nie przetrwała próby po II wojnie światowej i została zamknięta w 1955 r., ale teraz ma szansę na powrót dzięki potężnemu graczowi z Indii. Jest jednak pewien haczyk, ponieważ zakup miał miejsce dawno temu, a nowy właściciel jeszcze nie wykonał żadnego kroku w kierunku powrotu.

Tagi: Motocykle
Źródło: www.scigacz.pl

Jeszcze bardziej PRO. Yamaha prezentuje nową, torową R1 GYTR

08.09.2022 16:44

O ile R1 jest ekscytującym motocyklem sportowym, w wersji GYTR to prawdziwy demon toru. Wersja ta jest tak zmodyfikowana, że nie ma prawa wyjechać na drogę publiczną.

Tagi: Motocykle
Źródło: www.motocykl-online.pl

Honda CMX1100 Rebel - test motocykla. Osobliwy buntownik

07.09.2022 13:51

Kiedy Honda zaprezentowała model Rebel z silnikiem o pojemności 1084 cm3, miałem nadzieję, że będzie mi dane się tym motocyklem przejechać. Wersja z dużym silnikiem na papierze i na zdjęciach wydawała się być bardzo ciekawym motocyklem. Czy jest ciekawy również na żywo? Już na początku testu z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że tak, choć nie zawsze w sposób, w jaki by się chciało.

Źródło: www.scigacz.pl

Pościg za nietrzeźwym motocyklistą. Nowe policyjne BMW R1250RT w akcji [Wideo]

06.09.2022 21:50


Pijany i bez prawa jazdy Na nagraniu widać, jak policjant poruszający się na motocyklu z włączonymi sygnałami świetlnymi, dźwiękowymi ściga innego motocyklistę, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Prędkość motocykla sięga 225 km/h. Następnie oba motocykle wjeżdżają do miejscowości,...

Źródło: motormania.com.pl

Tak będzie wyglądać nowy Transalp! Motocykl jest już gotowy

06.09.2022 14:39

Szpiegowskie zdjęcia, zamieszczone przez portal actumoto.ch odsłaniają tajemnicę wyglądu nowego Transalpa. Jak widać motocykl jest już niemal gotowy do sprzedaży.

Źródło: www.motocykl-online.pl

reklama


Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami