Technologie  RSS
Samochody elektryczne staną się słyszalne

Bezgłośna jazda samochodów elektrycznych to nie tylko same plusy. Aby wyeliminować minusy, „elektryki” będą musiały zacząć „warczeć”…

Źródło: www.benchmark.pl

BMW pokazało elektryczny motocykl (niedalekiej) przyszłości

Producent z Monachium zaprezentował swój najnowszy koncepcyjny motocykl elektryczny. Oto BMW Motorrad Vision DC Roadster.

Źródło: www.benchmark.pl

Triggo - innowacyjne autko miejskie made in Poland

Na czym polega innowacja? Ano na tym, że choć zwykle ma prawie półtora metra szerokości, gdy trzeba może zwęzić się do zaledwie 86 cm. Oto Triggo - innowacyjny pojazd miejski z Polski.

Źródło: www.benchmark.pl

Jaki wideorejestrator wybrać? TOP 10 polecanych modeli

Jeśli szukasz najbardziej opłacalnego wideorejestratora mamy dla Ciebie zestawienie dziesięciu kamer samochodowych w różnych cenach.

Źródło: www.benchmark.pl

TomTom Go Premium - recenzja zaawansowanej nawigacji samochodowej

Jeśli Wasza praca wymaga częstych wyjazdów i spotkań lub jesteście po prostu zawodowymi kierowcami, to TomTom Go Premium będzie idealną nawigacją dla Was. Cena nie jest mała, ale raczej będziecie z tej inwestycji zadowoleni, bo jej możliwości są bardzo duże.

Źródło: www.benchmark.pl

rEVolucja - najciekawsze i najpopularniejsze pojazdy elektryczne

Pojazdy elektryczne są wśród nas i będzie ich coraz więcej. Największe wrażenie robią samochody, ale to zaledwie maleńki fragment rynku określanego jako elektromobilność. Nadciąga rEVolucja!

Źródło: www.benchmark.pl

Unia Europejska buduje swój procesor - pierwsze jednostki w 2021 roku

Europejska Inicjatywa Procesorowa zapowiedziała swoje pierwsze procesory, które znajdą zastosowanie m.in. w superkomputerach - w planach są systemy, które będą konkurować z konstrukcjami USA i Chin.

Źródło: www.benchmark.pl

Szybkie, wygodne i bezpieczne ładowanie samochodów elektrycznych z kablem Green Cell

Green Cell GCev1 Type 2 to kompatybilny z samochodami i stacjami ładowania w Europie kabel o dużej mocy, wysokiej wytrzymałości i odpowiedniej długości.

Źródło: www.benchmark.pl

Najbardziej zakorkowane miejsca na świecie - polski akcent w czołówce

TomTom Traffic Index to ranking najbardziej zakorkowanych miast na świecie. Pierwszą polską nazwę odnajdujemy już na 15. pozycji.

Źródło: www.benchmark.pl

Android Auto dociera do Polski

Wielu kierowcom zdarza się korzystać ze smartfonów podczas jazdy. Google nawet nie próbuje tego zmieniać, ale chce, by robili to bezpieczniej. Właśnie po to powstała aplikacja Android Auto, która po wielu miesiącach wreszcie dotarła też do Polski.

Źródło: www.benchmark.pl

Samochody autonomiczne mogą usprawnić ruch o 35%

Naukowcy z University of Cambridge zwracają jednak uwagę na to, że aby tak się stało, samochody te muszą mieć możliwość komunikowania się ze sobą.

Źródło: www.benchmark.pl

Android w samochodzie zmienia się na lepsze

Nowy interfejs Android Auto pozwoli skupić się na jeździe, a równocześnie usprawni przełączanie się pomiędzy oknami nawigacji, odtwarzacza czy połączeń.

Źródło: www.benchmark.pl

Autonomiczna przyszłość Tesli

Samokierujące się auta w 2019 roku, robo-taksówki w 2020 roku i samochody bez kierownic w 2021 roku. Tak pokrótce przedstawia się plan Tesli na najbliższą przyszłość.

Źródło: www.benchmark.pl

Audi AI:me to (koncepcyjne) auto miejskie przyszłości

AI:me - tak według firmy Audi może wyglądać miejskie auto przyszłości, atrakcyjne dla szerszego grona odbiorców.

Tagi: Audi
Źródło: www.benchmark.pl

Xblitz ALControl mini - tani i dobry alkomat

Jeśli zdarza Ci się wypić piwko wieczorem, a po paru godzinach lub rano musisz prowadzić samochód, to warto rozważyć kupno alkomatu Xblitz ALControl mini. Jest mały, lekki, prosty w obsłudze i precyzyjny. Ma też 5 lat gwarancji i darmową kalibrację przez pierwszy rok. Recenzja.

Tagi: Mini
Źródło: www.benchmark.pl

Czy auta ze skrzydłami są przyjazne środowisku? Latające samochody a ekologia

Czy latające samochody elektryczne rzeczywiście są bardziej ekologiczne niż te, które poruszają się na kołach? Naukowcy z University of Michigan sprawdzili to, na zlecenie firmy Ford.

Tagi: Ford
Źródło: www.benchmark.pl

Do czego służy(ć będzie) kamera wewnątrz Modelu 3 Tesli?

Wewnątrz samochodu Tesla Model 3 znajduje się kamera. Elon Musk wytłumaczył, w jakim celu. To część większego planu.

Źródło: www.benchmark.pl

Toyota uwolniła patenty - 20 lat rozwoju pojazdów elektrycznych

„Chcemy przyczynić się do wzrostu popularności samochodów elektrycznych, udostępniając innym producentom nie tylko naszą technologię, ale też części i systemy” - powiedział wiceprezes firmy Toyota, Shigeki Terashi.

Tagi: Toyota
Źródło: www.benchmark.pl

„Elektryki” wygrywają ze „spalinowcami” w Norwegii

W Norwegii więcej niż połowa nowych kupionych samochodów to auta elektryczne. Tak przynajmniej wyglądało to w marcu 2019.

Źródło: www.benchmark.pl

Poznań Motor Show 2019 - samochody marzeń i nie tylko

Rozpoczęły się targi Poznań Motor Show 2019. Warto się na nie wybrać, bo jak zwykle można obejrzeć tam mnóstwo pięknych samochodów, motorów i w ogóle wszystkiego co związane z motoryzacją. Oto galeria zdjęć z pierwszego dnia.

Źródło: www.benchmark.pl

reklama


reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami