Rajdy  RSS
Lindholm ma plan


Reprezentant MRF Tyres chce nadrobić stracone kilometry po dość wczesnym odpadnięciu z Rally Fafe Montelongo i zamierza pokazać się z jak najlepszej strony podczas nadchodzących zawodów.
- W tym roku mieliśmy trochę mieszany sezon - nasze tempo w Rzymie i Lipawie było imponujące - powiedział Lindholm rywalizujący w ramach ERC1 Junior. - W Portugalii prędkość też była dobra ...

Tagi: Junak
Źródło: pl.motorsport.com

Elektryczna rajdówka Paddona

#zrodlo
Samochód, odsłonięty przez Paddon Rallysport (PRG) w Hyundai Motors New Zealand, jest jednym z pierwszych rajdowych aut elektrycznych na świecie.
- Jestem niesamowicie dumny z naszego zespołu, który włożył swoje serce i duszę w ten samochód - powiedział Haydden Paddon. - Jest w tym cząstka nas wszystkich i nie byłoby to możliwe bez tej niesamowitej ekipy. Tak więc z całego ...

Tagi: Hyundai
Źródło: pl.motorsport.com

Obawy o sezon 2021

#zrodlo
Pandemia koronawirusa niemal całkowicie zburzyła tegoroczny kalendarz Rajdowych Mistrzostw Świata. Odwołano rundy w Argentynie, Portugalii, Kenii, Finlandii, Nowej Zelandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Japonii. Aby ratować sezon, FIA i promotor WRC włączyli do harmonogramu rundy w Estonii, Belgii oraz drugą wizytę we Włoszech.
Runda w kraju obecnego mistrza świata odbyła się bez ...

Tagi: WRC
Źródło: pl.motorsport.com

Elfyn Evans bliżej mistrzostwa


Belgia miała być gospodarzem najbliższej rundy WRC 2020. Ypres Rally, który trafił do przebudowanego kalendarza mistrzostw został jednak odwołany. To oczywiście z powodu pandemii koronawirusa i rosnących zakażeń Covid-19 w tym kraju.
W rezultacie Evans przed planowanym finałem sezonu w przyszłym miesiącu, który odbędzie się w Monzy (4-6 grudnia), ma 14-punktową przewagę nad ...

Tagi: WRC
Źródło: pl.motorsport.com

Cais gotowy na Rajd Węgier


Jeden z faworytów tegorocznej rywalizacji w ramach ERC1 Junior wykorzystał przerwę między trzecią, a czwartą odsłoną mistrzostw Europy, na treningowy udział w Dolomiti Rally i Rally Kipard zaliczanym do Tarmac Masters. Wygrał obydwie imprezy, w których startował Fordem Fiesta R5 MkII.
- To zawsze pomaga, jeśli w jakimś rajdzie jedziemy na limicie - powiedział 21-letni Czech. - To ...

Tagi: Ford
Źródło: pl.motorsport.com

Huttunen na Łużycach


Hyundai mistrzów Polski będzie czternastym samochodem R5 w stawce. Wirtualną listę poszerzyli również Martin Vlček, Jan Černý (Hyundaie) i Filip Mareš (Fabia evo). Wycofał zgłoszenie Anders Grøndal - rekordzista rajdu wraz z Matthiasem Kahle (4 zwycięstwa).
Rajd z bazą w Boxbergu - bez udziału kibiców - odbędzie się w piątek i sobotę. Na trasie czeka 12 oesów o łącznej ...

Tagi: Hyundai
Źródło: pl.motorsport.com

Domowy rajd Hercziga


Najwyżej rozstawionym Węgrem jest czterokrotny mistrz tego kraju - Norbert Herczig. Reprezentant MOL Racing Team wystartuje za kierownicą Volkswagena Polo GTI R5. Na prawym fotelu zasiądzie Ramon Ferencz.
Rajd Węgier zyskał reputację trudnego wydarzenia. Czego możemy się spodziewać w tym roku?
- W zeszłym roku rajd był bardzo, bardzo trudny ze względu na pogodę. Deszcz ...

Źródło: pl.motorsport.com

Dystans do a WRC 2021

#zrodlo
FIA i Promotor WRC niedawno ujawnili harmonogram liczący dwanaście rund, z sześcioma imprezami rezerwowymi na wypadek, gdy któreś z pierwotnie zaplanowanych wydarzeń odpadnie z gry.
Zapytany o swoje przemyślenia, Adamo powiedział serwisowi DirtFish: - Kalendarz jest fajny. Dobrze, że go mamy. Jednak sytuacja rozwija się tak szybko. Nie wiem, co będzie działo się przez następne dwa ...

Tagi: Wypadek, WRC
Źródło: pl.motorsport.com

Ostberg zrezygnował ze startu

#zrodlo
Czwarta runda sezonu FIA ERC miała posłużyć norweskiej załodze jako trening przed Ypres Rally. Trasy Rajdu Węgier, wąskie i o tej porze roku mocno zabłocone, przypominają charakterystyką próby, których stawka WRC mogła oczekiwać w Zachodniej Flandrii.
W piątek zapadła decyzja o odwołaniu Ypres Rally. Test w rajdowych warunkach przestał być potrzebny i Ostberg z Eriksenem ...

Tagi: WRC
Źródło: pl.motorsport.com

Neuville porzucił nadzieję


Neuville zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji sezonu ze stratą 24 punktów do prowadzącego Elfyna Evansa. Jeszcze w miniony czwartek wydawało się, że Belg będzie miał dwie rundy na odrobienie strat - Ypres Rally i Rally Monza. Pięciokrotny wicemistrz świata wiązał nadzieje przede wszystkim z domową rundą. 32-latek zna specyfikę oesów Zachodniej Flandrii, a urodził się w ...

Tagi: Mini
Źródło: pl.motorsport.com

Pražský Rallysprint dopiero za rok


Pražský Rallysprint, którego pierwsza edycja odbyła się w 1995 roku, jest odpowiednikiem polskiej Barbórki. Na ulicach Pragi i okolic spotykają się zawodnicy z różnych dyscyplin sportów motorowych.
Z powodu sytuacji epidemicznej i drugiej fali zakażeń koronawirusem w tym roku zabraknie rajdowego święta w czeskiej stolicy.
- Bardzo nam przykro, ale aktualna sytuacja epidemiczna ...

Źródło: pl.motorsport.com

Rallye W4 być może w grudniu

#zrodlo
Obowiązujące od jutra w Austrii, zaostrzenie ograniczeń w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, uniemożliwi przeprowadzenie rajdu w planowanym terminie 6-7 listopada. Zamknięte będą hotele i gastronomia.
Organizator Christian Schuberth-Mrlik nie rezygnuje z rozegrania w tym roku trzeciej edycji W4 - rajdu kontynuującego tradycje Semperit Rallye i Rallye Waldviertel. Plany ...

Tagi: Austin, Mini
Źródło: pl.motorsport.com

Pech będzie miał tytuł


Tegoroczny sezon Mistrovství České republiky v rally miał składać się z siedmiu odsłon. Plan pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Ostatecznie zatwierdzono kalendarz liczący cztery rundy: Rally Bohemia, Kowax ValMez Rally, Rally Pačejov i Rally Klatovy.
Po trzech rajdach Pech i Uhel mieli 7 punktów przewagi nad Janem Kopeckym i Janem Hlouskiem. Wszystko miało rozstrzygnąć się ...

Źródło: pl.motorsport.com

Szansa dla Ypres


Ypres Rally został w wyjątkowych okolicznościach włączony do harmonogramu mistrzostw świata. Wysiłek organizatorów zniweczyła druga fala zachorowań na COVID-19. Wobec gwałtownie rosnącej w Belgii liczby zakażeń koronawirusem, postanowiono odwołać wydarzenie na trzy tygodnie przed startem.
Czytaj również:
Ypres Rally odwołany
Szef Club Superstage ...

Źródło: pl.motorsport.com

Ypres Rally odwołany

#zrodlo
Pandemia koronawirusa niemal całkowicie zburzyła tegoroczny harmonogram mistrzostw świata. Aby ratować sezon, FIA i promotor WRC włączyli do kalendarza rundy, które w normalnych okolicznościach miały niewielkie szanse na goszczenie światowego czempionatu.
Jedną z nich - obok Rajdu Estonii i Rally Monza - miał być Ypres Rally, w przeszłości runda ERC i IRC. Początkowano ...

Tagi: WRC
Źródło: pl.motorsport.com

C3 WRC wróci na oesy?

#zrodlo
Citroen Racing intensywnie rozwijał C3 WRC pod koniec minionego sezonu. Zarówno na asfalcie, jak i szutrze testowano zmienioną geometrię zawieszenia. Przygotowano również znacznie zmodyfikowany pakiet aerodynamiczny, poprawiający właściwości jezdne przede wszystkim w szybkich sekcjach odcinków specjalnych. Wzmocniony został także silnik.
Ulepszone C3 WRC miało zostać homologowane ...

Tagi: Citroen, Mini, WRC
Źródło: pl.motorsport.com

Tanak stawia na Belgię


Przyszłość Ypres Rally Belgium stanie się jaśniejsza dziś po południu. Władze kraju przeanalizują dotychczasowe działania związane z walką z pandemią koronawirusa. Bardzo możliwe wprowadzenie jest kolejnych ograniczeń. Rząd wzywany jest do zastosowania podobnych restrykcji, co sąsiadujące Francja oraz Niemcy.
Jeśli rajd odbędzie się (19-22 listopada), Ott Tanak wierzy, że ...

Tagi: Olej
Źródło: pl.motorsport.com

Goście z WRC na Węgrzech


Rajd Węgier jako jedna z niewielu pozycji w tegorocznym harmonogramie FIA ERC utrzymał swoją pierwotną datę. Rywalizacja wokół miasta Nyíregyháza zostanie rozegrana w dniach 6-8 listopada. Organizatorzy zaplanowali szesnaście odcinków specjalnych o długości nieco ponad 190 km.
W czwartek opublikowano listę zgłoszeń. Otwierają ją liderzy punktacji: Aleksiej Łukjaniuk i Dmitrij ...

Tagi: WRC
Źródło: pl.motorsport.com

Suninen podekscytowany Rally Monza


Fin traktuje rajd na Autodromo Nazionale di Monza w pewnym stopniu jako powrót do swoich wyścigowych korzeni, kiedy ścigał się w kartingu.
- Mam doświadczenie z wyścigów, więc wspaniale jest wrócić na tor, a zwłaszcza za kierownicą obecnych samochodów - powiedział Suninen.
- Te auta naprawdę mają możliwości do jazdy po torach wyścigowych, zwłaszcza przy takim poziomie ...

Źródło: pl.motorsport.com

Szutrowy start Tanaka


Reprezentant zespołu Hyundai Motorsport poinformował, że weźmie udział w Kehala Rally. Rajd ma się odbyć czternastego listopada. Estończyk nie przekazał, w jakiej klasie go zobaczymy. W każdym razie regulamin dopuszcza do udziału w zawodach samochody WRC. Pełną listę zgłoszeń poznamy dziesiątego listopada.
Na załogi czeka dziewięć szutrowych odcinków specjalnych o łącznej ...

Tagi: Hyundai, WRC
Źródło: pl.motorsport.com

Toksport wystawi Clio Rally5


Rally5 stanowi podstawę nowej piramidy w rajdach samochodowych. Klasa przeznaczona jest przede wszystkim dla młodych, początkujących kierowców, niedysponujących wielkimi budżetami.
W klasie są obecnie dostępne dwa auta: Ford Fiesta oraz Renault Clio. Dziecko francuskiego producenta zaprezentowano jesienią minionego roku. W trakcie trwania Rajdu Monte Carlo Clio Rally5 jechało jak ...

Źródło: pl.motorsport.com

Tidemand sprawdził Protona


Rozwojem Iriza R5, najmniej popularnej rajdówki klasy RC2, zajmuje się Mellors Elliot Motorsport. Dziecko firmy z Bakewell otrzymało homologację na początku minionego roku. W grudniu możliwości auta sprawdził Marcus Gronholm.
W czwartek Mellors Elliot Motorsport pochwalił się w mediach społecznościowych kolejną sesją testową. Tym razem za kierownicę Protona usiadł Pontus ...

Tagi: Mini, Proton, Olej
Źródło: pl.motorsport.com

Bonato ponownie w ERC


Tegoroczny plan Bonato zakładał przede wszystkim walkę w asfaltowych mistrzostwach Francji. Pilotowany przez Benjamina Boullouda, 37-latek wygrał wszystkie trzy rozegrane rundy: Rallye Le Touquet-Pas-de-Calais, Rallye Mont-Blanc Morzine i Rallye Coeur de France. Odwołano sześć pozostałych wydarzeń.
Na początku października Bonato wziął udział w Ralle Fafe Montelongo. Francuz ...

Źródło: pl.motorsport.com

Kolejna Skoda w Rajdzie Węgier


27-letni Austriak, który stanął na podium w ERC 1 Junior w zeszłym roku, w Rajdzie Barum, zajmując szóste miejsce w generalce, skorzysta z samochodu zespołu Eurosol. Na prawym fotelu zasiądzie Gerald Winter.
- To niesamowite uczucie wrócić do ERC - powiedział Wagner, który ma sobą starty również w FIA ERC3 Junior. - Po odwołaniu Rajdu Barum starałem się wziąć udział w innej ...

Tagi: Austin, Skoda, Olej
Źródło: pl.motorsport.com

Ypres Rally bez kibiców


Ypres Rally zaplanowany jest w terminie 19-22 listopada. Pierwotnie zakładano, że na trasie ósmej rundy WRC, na przestrzeni trzech dni, zostaną wyznaczone 72 strefy kibica, a każda z nich przyjmie czterystu widzów. Ten plan został jednak odrzucony, co potwierdza FIA.
Serwis DirtFish cytuje oświadczenie, które FIA przekazała do wszystkich interesariuszy mistrzostw: - Obecna sytuacja ...

Tagi: Mini, WRC
Źródło: pl.motorsport.com

Konsultacje w sprawie grupy RallyN


Do konsultacji zaprasza się w szczególności aktualnych zawodników, jak również zainteresowanych startami, a także warsztaty zajmujące się przygotowaniem samochodów rajdowych. Konsultacje będą prowadzone do 22.11.2020 r.
Regulamin do konsultacji zostanie udostępniony zainteresowanym po zwróceniu się na adres e-mail: Zarząd-okregowy.katowice@pzm.pl
Grupa RallyN (Rally od ...

Tagi: Warsztaty
Źródło: pl.motorsport.com

Citroen się zbroi


C3 R5 zadebiutował na odcinkach w 2018 roku zastępując DS3 R5. Tuż po premierze francuska rajdówka przegrywała bezpośrednie pojedynki z konkurentami z klasy RC2: Skodą Fabią czy Fordem Fiesta.
W 2019 Citroen zaangażował Madsa Ostberga, który wcześniej reprezentował markę w samochodzie WRC. Norweg stopniowo poprawiał C3 R5 i walczył z Kalle Rovanperą o końcowy sukces w WRC 2 ...

Tagi: Citroen, Ford, WRC
Źródło: pl.motorsport.com

Neuville oddał Hyundaia


Historię wspomina Dani Sordo w wywiadzie, który w ostatnich dniach przeprowadził José Antonio Ponseti.
Neuville oraz Sordo w 2014 roku w Rajdzie Niemiec zapewnili dublet Hyundaiowi. Później obydwaj byli zainteresowani odkupieniem samochodów od zespołu.
Operacja została rzekomo uzgodniona za bardzo przystępną cenę. Wg niektórych źródeł każdy miał nabyć auto za 60 000 euro ...

Tagi: Hyundai
Źródło: pl.motorsport.com

Włoska robota w Monzy

#zrodlo
Terminy są bardzo napięte. Do Rally Monza (4-6 grudnia) pozostało niewiele ponad miesiąc.
Organizatorzy jednak nie martwią się: - To będzie świetna włoska robota, taka jak Rally Italia Sardegna na początku tego miesiąca.
- Jest dużo pracy do zrobienia w Monzy, ale jestem pewien, że mam bardzo profesjonalny zespół - dodał Antonio Turitto, dyrektor Rally Italia Sardegna oraz ...

Tagi: Dodge
Źródło: pl.motorsport.com

Rally Klatovy odwołany


Rallye Klatovy pierwotnie miał być drugą rundą czeskiego czempionatu. Plan zburzyła pandemia koronawirusa i rajd w kraju pilzneńskim powinien kończyć sezon w drugi weekend listopada.
Pomimo pogarszającej się sytuacji epidemicznej w Czechach, organizatorzy z PAMK Klatovy liczyli, że uda się przeprowadzić zawody i jeszcze tydzień temu informowali o kontynuacji przygotowań ...

Źródło: pl.motorsport.com

reklama


Polecamy
Wypadek wielokrotnego rajdowego mistrza Polski. Jest w śpiączce

Wielokrotny rajdowy mistrz Polski sprzed lat Robert Herba uległ ciężkiemu wypadkowi i jest utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Szczegóły zdarzenia nie są znane. Wiadomo tylko, że doszło...

Tagi: Wypadek
Źródło: www.rajdy.v10.pl

Alonso o jeździe dakarówką: Sporo męczy

Fernando Alonso zasiadł wczoraj za kierownicą dakarowej Toyoty Hilux - i przekazał pierwsze wrażenia z jazdy. Były dwukrotny mistrz świata Formuły 1 przyznał, że prowadzenie samochodu jest wymagające...

Źródło: www.rajdy.v10.pl

Alonso zaczyna testowanie przed Dakarem

Fernando Alonso według hiszpańskich mediów rozpoczyna dzisiaj pierwsze testy w samochodzie terenowym, które mogą doprowadzić go do startu w Rajdzie Dakar. Były dwukrotny mistrz świata Formuły 1,...

Źródło: www.rajdy.v10.pl

WRC: Loeb wystartuje w Chile

Sebastien Loeb zaliczy za półtora miesiąca nową rundę WRC - Rajd Chile. Były dziewięciokrotny mistrz świata umówił się z Hyundaiem na sześć startów w sezonie 2019. Dwa ma już za sobą.

Źródło: www.rajdy.v10.pl

Habaj wygrywa otwarcie Rajdowych Mistrzostw Europy!

Łukasz Habaj odniósł pierwsze zwycięstwo w Rajdowych Mistrzostwach Europy (ERC)! Były mistrz Polski niespodziewanie wygrał Rajd Azorów, inauguracyjną rundę sezonu 2019. Podczas szutrowej imprezy na...

Źródło: www.rajdy.v10.pl

Rajdy terenowe: Przygoński zostaje w buggy

Wygląda na to, że Kuba Przygoński przesiadł się na stałe do Mini w wersji buggy. Polak zadebiutował za kierownicą nowego samochodu podczas Dubai International Baja - drugiej rundy Pucharu Świata w...

Tagi: Mini
Źródło: www.rajdy.v10.pl

WRC: Hyundai szykuje duże usprawnienie samochodu

Hyundai ma znacząco poprawić swój samochód WRC w połowie sezonu 2019. Na rozwój auta publicznie naciska lider fabrycznego zespołu południowokoreańskiego koncernu, Thierry Neuville.

Tagi: Hyundai, WRC
Źródło: www.rajdy.v10.pl

WRC: Meeke oskarżył Citroena o "brudną taktykę"... i przeprosił

Kris Meeke zasugerował w trakcie Rajdu Meksyku, że rywalizacja została zmanipulowana przez Citroena. Ostatecznie jednak przeprosił swój były zespół. Irlandczyk, startujący obecnie dla Toyoty,...

Tagi: Citroen, WRC
Źródło: www.rajdy.v10.pl

WRC - Rajd Meksyku 2019

Trzecia tegoroczna runda Rajdowych Mistrzostw Świata. Wygrał broniący tytułu Sebastien Ogier (Citroen C3 WRC).

Źródło: www.rajdy.v10.pl

WRC: Ogier najlepszy w Rajdzie Meksyku

Sebastien Ogier zwyciężył Rajd Meksyku. Sześciokrotny mistrz świata WRC odniósł drugi triumf w tym roku, który dał mu awans z trzeciego na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Źródło: www.rajdy.v10.pl

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami