Wyścigi  RSS
Kolejny młody kierowca dołącza do Inter Europol Competition w ELMSGuilherme Oliveira czuł się tak dobrze w zespole Inter Europol Competition podczas startów w wyścigach Azjatyckiej Serii Le Mans w lutym, że postanowił dołączyć do zespołu na sezon 2022 Europejskiej Serii Le mans. 17-letni Portugalczyk będzie kierowcą prototypu LMP3 z numerem 13, a jego kolegami w załodze będą Charles Crews i Nico Pino. James Dayson, Noam Abramczyk i trzeci kierowca, którego nazwisko zostanie ogłoszone w przyszłym tygodniu utworzą załogę numer 14.

Tagi: Le Mans, Olej
Źródło: swiatwyscigow.pl

G-Drive wycofuje się z WEC i ELMSRosyjski zespół G-Drive Racing nie przystąpi do nadchodzącego sezonu w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC oraz Europejskiej Serii Le Mans. Decyzję zakomunikował szef ekipy Roman Rusinow, który nie zgadza się z sankcjami nałożonymi przez FIA na rosyjskie zespoły i kierowców.

Tagi: Le Mans
Źródło: swiatwyscigow.pl

José María López pojedzie w 12h SebringDwukrotny Długodystansowy Mistrz Świata José María López pozostanie w zespole Action Express Racing na drugi wyścig tegorocznej serii IMSA. Argentyńczyk zastąpi Jimmiego Johnsona.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Peugeot wycofuje się z Le MansFabryczny zespół Peugeota poinformował o opóźnieniu debiutu swojego nowego hipersamochodu. Ekipa, która miała początkowo wystartować w pełnym sezonie Długodystansowych Mistrzostw Świata, zadebiutuje dopiero po wyścigu 24 godziny Le Mans.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Hawkey pozostanie na drugi sezon w DTMUbiegłoroczna debiutantka Esmee Hawkey ponownie będzie ścigać się w Deutsche Tourenwagen Masters. 23-letnia Brytyjka pozostanie w stawce z zespołem T3 Motorsport, wystawiającym Lamborghini.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Schumacher wystartuje w DTMAż osiem Mercedesów-AMG będzie ścigać się w sezonie 2022 Deutsche Tourenwagen Masters. Do zespołu Winward dołączył syn byłego kierowcy Formuły 1 David Schumacher. 20-latek będzie zespołowym kolegą Maximiliana Götza i Lucasa Auera.

Tagi: Mercedes, MG
Źródło: swiatwyscigow.pl

Team Rosberg nie zmieni składu w DTMByły mistrzowski zespół Deutsche Tourenwagen Masters Team Rosberg zdecydował o pozostaniu przy swoim dotychczasowym składzie kierowców na sezon 2022. Tym samym poznaliśmy nazwiska wszystkich kierowców Audi w niemieckiej serii.

Tagi: Audi
Źródło: swiatwyscigow.pl

Ponad 25 aut w nowym sezonie DTMNiemiecka seria Deutsche Tourenwagen Masters uratowała się przed upadkiem, porzucając wyspecjalizowane samochody kategorii Class One na rzecz dużo popularniejszych GT3. O ile w pierwszym sezonie «nowej» DTM, stawka tylko momentami przekraczała 20 samochodów, w 2022 roku powinniśmy regularnie widywać 26 samochodów.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Alpine z niezmienionym składem na sezon 2022 WECFabryczny zespół Alpine Elf Endurance Team zachowa swój dotychczasowy skład kierowców na sezon 2022 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC. W rywalizacji z Toyotą, Glickenhaus i Peugeotem, francuską markę reprezentować będą Nicolas Lapierre, André Negrão i Matthieu Vaxiviere.

Tagi: Peugeot
Źródło: swiatwyscigow.pl

Mistrz DTM zmienia zespółMaximilian Götz przystąpi do obrony tytułu mistrza Deutsche Tourenwagen Masters. Mercedesa-AMG z numerem 1 nie będzie jednak wystawiać zespół HRT, z którym Niemiec wygrał poprzedni sezon.

Tagi: Mercedes, MG
Źródło: swiatwyscigow.pl

16-latek w Inter Europol Competition16-letni Francuz Noam Abramczyk dołączy do zespołu Inter Europol Competition w pełnym sezonie European Le Mans Series 2022. Poprowadzi on prototyp Ligier LMP3 z numerem 14 wraz z Kanadyjczykiem Jamesem Daysonem. Nazwisko trzeciego kierowcy zostanie ogłoszone w ciągu kilku dni.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Aston Martin wskrzesi program hipersamochodu?Brytyjski producent luksusowych samochodów sportowych Aston Martin miał przystąpić do czołowej klasy Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC i walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej 24h Le Mans w sezonie 2020/2021. jednak krótko po tym, jak przez konsorcjum prowadzone przez Lawrence’a Strolla.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Ford niezainteresowany powrotem do prototypówAmerykański Ford powróci do wyścigów długodystansowych w 2024 roku z programem fabrycznym w IMSA SportsCar Championship. Honoru marki będą bronić dwa . Ford nie ma natomiast planów rywalizacji w kategorii prototypów LMDh.

Tagi: Ford
Źródło: swiatwyscigow.pl

Ferrari nie chciało podejmować walki z Mercedesem-AMGZespół AF Corse nie koncentrował się na zwycięstwie w wyścigu 9 godzin Kyalami i pozwolił odjechać ekipie AKKA ASP, skupiając się jedynie na utrzymaniu pozycji przed samochodami Audi, które zagrażały włoskiemu zespołowi w klasyfikacji kierowców.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Wygrana Mercedesa-AMG w 9h KyalamiJules Gounon, Raffaele Marciello i Timur Bogusławskij zdominowali wyścig 9 godzin Kyalami, kończący sezon 2021 Intercontinental GT Challenge. Załoga Mercedesa-AMG #89 zespołu AKKA ASP wystartowała z pole position, prowadziła niemal przez cały dystans i uzyskała najlepszy czas okrążenia.

Tagi: Mercedes, MG
Źródło: swiatwyscigow.pl

Stawka 9h Kyalami ustalona bez kwalifikacjiUlewa nad torem Kyalami doprowadziła do odwołania obu sesji kwalifikacyjnych przed sobotnim 9-godzinnym wyścigiem, będącym finałową rundą sezonu 2021 Intercontinental GT Challenge. Kolejność na polach startowych została więc ustalona poprzez wcześniejszą sesję prekwalifikacyjną.

Tagi: Olej
Źródło: swiatwyscigow.pl

Inter Europol Competition powróci do czołowej klasy ELMS

#zrodlo

Po rocznej przerwie, zespół Inter Europol Competition ponownie będzie rywalizować w klasie LMP2 Europejskiej Serii Le Mans. Będzie to trzeci prototyp ekipy z Małopola, która będzie mieć w stawce również dwie załogi w klasie LMP3.

Źródło: swiatwyscigow.pl

37 aut na starcie sezonu WECSezon 2022 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC wystartuje 16-18 marca na torze Sebring International Raceway. Do 1000-milowego wyścigu zostało zgłoszonych 37 załóg.

Źródło: swiatwyscigow.pl

M-Sport wejdzie do wyścigów prototypówBrytyjski zespół M-Sport, odpowiedzialny m.in. za fabryczny program Forda w Rajdowych Mistrzostwach Świata, weźmie udział w wybranych rundach IMSA SportsCar Championship, wystawiając prototyp LMP2.

Tagi: Ford
Źródło: swiatwyscigow.pl

DTM ponownie zakazuje team ordersPo wycofaniu się zespołów fabrycznych i zniknięciu samochodów Class One z Deutsche Tourenwagen Masters, seria zdecydowała się zrezygnować z zapisu regulaminowego zakazującego poleceń zespołowych. Zostanie on przywrócony zaledwie rok później, w związku z kontrowersyjnym finałem sezonu 2021 w Norymberdze.

Źródło: swiatwyscigow.pl

reklama


reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami